Werty

cct north europe series 2

Sprout și GamerLegion invitate în CCT North Europe Series 2

The Champion of Champions Tour este noua serie globală de competiții Counter-Strike: Global Offensive, oferită de GRID, platforma de date pentru esporturi și jocuri, în parteneriat cu 10 organizatori internaționali de turnee. O luptă incredibilă pentru unul dintre cele mai mari fonduri de premii din istoria CS:GO – 3.400.000$. Un total de 1.800.000$ va fi distribuit în 44 de cupe online, împreună cu 1.100.000$ în 11 Finale Studio, culminând cu o Finală Arena de 500.000$. Fondul de premii este distribuit în 7 tranșe unice și va contribui la aducerea sustenabilității și integrității competițiilor de CS:GO.

CCT North Europe Series 2 este un turneu european online de Counter-Strike: Global Offensive organizat de REPUBLEAGUE. Această competiție pune la bătaie un prizepool total în valoare de 50.000$.

Premiile competiției

  • ?1st – 22.000$
  • ?2nd – 10.000$
  • ?3rd & 4th  – 5.000$
  • 5th & 8th – 2.000$

Formatul concursului

  • Group Stage:
    • 16 Team Swiss System Format
      • All matches are Bo3
    • Top 8 teams proceed to the Playoffs
  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • All matches are Bo3

Play-offs

Sprout ?? și GamerLegion ?? au fost 2 dintre echipele invitate direct în faza de Round of 16, acolo unde fiecare dintre echipe a reușit să joace câte un meci, dar din păcate doar una dintre echipe a trecut mai departe, fiind vorba de cei de la GamerLegion ?? care au trecut de echipa 9INE ??, în timp ce Sprout au fost doborâți de Dynamo Eclot ?? și astfel eliminați fără a avea șansa de a trece mai departe. Rezultatele și Line-up-urile celor două echipe au arătat astfel:

Sprout ??

  • Laurențiu ‘lauNX’ Țârlea ??
  • Fritz ‘slaxz-‘ Dietrich ??
  • Victor ‘Staehr’ Staehr ??
  • Ismail ‘refrezh’ Ali ??
  • Rasmus ‘Zyphon’ Nordfoss ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Sprout ?? vs Dynamo Eclot ??
Sprout ?? vs Dynamo Eclot ??
Round of 16Overpass
Mirage
1116
1619
Dynamo Eclot ??
Dynamo Eclot ??

GamerLegion ??

  • Ivan ‘iM’ Mihai ??
  • Isak ‘isak’ Fahlén ??
  • Frederik ‘acoR’ Gyldstrand ??
  • Nicolas ‘Keoz’ Dgus ??
  • Kamil ‘siuhy’ Szkaradek ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
GamerLegion ?? vs 9INE ??
GamerLegion ?? vs 9INE ??
Round of 16Overpass
Mirage
Ancient
164
416
1614
GamerLegion ??
9INE ??
GamerLegion ??

Următoarea adversară a celor de la GamerLegion ?? este chiar Dynamo Eclot ??, echipa care i-a eliminat pe Sprout ??. Meciul se va juca pe data de 6 decembrie pentru un loc în prima semifinală.

sudicsgo

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI