Werty

Românii își află adversarii pentru debutul în PGL Major Copenhagen 2024: EU RMR

Românii își află adversarii pentru debutul în PGL Major Copenhagen 2024: EU RMR

PGL CS2 Major Copenhaga 2024 marchează cel de-al patrulea Major PGL, fiind organizat de compania română PGL și totodată va fi primul Major Counter-Strike găzduit de Danemarca. PGL Major Copenhagen 2024: European RMR A și B sunt ultimele două calificări europene offline de Counter-Strike 2 organizate de către PGL. Acestea trimit cele mai bune 16 echipe mai departe pentru Main Event, PGL Major Copenhagen 2024, iar următoarele șase se vor lupta în PGL Major Copenhagen 2024: European RMR Decider, pentru un loc la evenimentul principal.

  • Swiss Stage:
    • 16 Team Swiss System Format
      • All matches (excl. elimination/advancement) are Bo1
      • The elimination & advancement matches are Bo3
      • The Buchholz system is used to seed matches from Round 3 to 5
    • Top 8 teams proceed to the Copenhagen Major
    • Next 3 teams proceed to the Decider Brackets
    • Bottom 5 teams are eliminated

Organizațiile cu români au fost împărțite atât în RMR A, cât și în RMR B. După calificarea istorică, fiind prima organizație românească care s-a calificat de două ori, o dată din open qualifiere, mai apoi din closed qualifier decider la un turneu de tip major, Nexus Gaming 🇷🇴 a fost repartizată în dizivia B, acolo unde OG 🇩🇰 și GamerLegion 🇩🇪 li s-a alăturat. Pe de cealaltă parte, din RMR A fac parte Natus Vincere 🇺🇦 și Movistar KOI 🇪🇸, în total având nouă români care vor participa la rmr-urile din această iarnă.

În urmă cu puțin timp au fost dezvăluite meciurile din cadrul RMR-urilor, acestea fiind line-up-urile și primele bătălii care vor avea loc pentru românii noștri:

Natus Vincere 🇺🇦

  • Ivan ‘iM’ Mihai 🇷🇴
  • Ihor ‘w0nderful’ Zhdanov 🇺🇦
  • Valeriy ‘b1t’ Vakhovskiy 🇺🇦
  • Justinas ‘jL’ Lekavicius 🇱🇹
  • Aleksi ‘Aleksib’ Virolainen 🇫🇮
EchipeStagiuDataOra
Natus Vincere 🇺🇦 vs Movistar KOI 🇪🇸Round 1 Matches14.02.202315:00

Movistar KOI 🇪🇸

  • Adam ‘adamS’ Marian 🇷🇴
  • Tiago ‘JUST’ Moura 🇵🇹
  • Renato ‘stadodo’ Gonçalves 🇵🇹
  • Alejandro ‘mopoz’ Fernández-Quejo Cano 🇪🇸
  • David ‘dav1g’ Granado Bermudo 🇪🇸
EchipeStagiuDataOra
Movistar KOI 🇪🇸 vs Natus Vincere 🇺🇦Round 1 Matches14.02.202315:00

Deocamdată nu există informații despre data și ora la care vor începe meciurile din grupa B.

Nexus Gaming 🇷🇴

  • Cătălin-Ionuț ‘BTN’ Stănescu 🇷🇴
  • Cosmin ‘ragga’ Teodorescu 🇷🇴
  • Adrian ‘XELLOW’ Guță 🇷🇴
  • Alexandru ‘s0und’ Ștefan 🇷🇴
  • Ersin ‘ERSIN’ Chiriac 🇷🇴
EchipeStagiuDataOra
Nexus Gaming 🇷🇴 vs Astralis 🇩🇰Round 1 Matches

OG 🇩🇰

  • Iulian ‘regali’ Harjău 🇷🇴
  • Nils ‘k1to’ Gruhne 🇩🇪
  • Maciej ‘F1KU’ Miklas 🇵🇱
  • Bram ‘Nexius’ Campana 🇧🇪
  • Nikita ‘HeavyGod’ Martynenko 🇮🇱
EchipeStagiuDataOra
OG 🇩🇰 vs Apeks 🇳🇴Round 1 Matches

GamerLegion 🇩🇪

  • Sebastian ‘volt’ Maloș 🇷🇴-🇬🇧
  • Isak ‘isak’ Fahlén 🇸🇪
  • Nicolas ‘Keoz’ Dgus 🇧🇪
  • Frederik ‘acoR’ Gyldstrand 🇩🇰
  • Janusz ‘Snax’ Pogorzelski 🇵🇱
EchipeStagiuDataOra
GamerLegion 🇩🇪 vs Team Vitality 🇫🇷Round 1 Matches

RobertoIonut06

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI