Werty

RMR ziua 1: Surprize întâmpinate de către reprezentanții români

RMR ziua 1: Surprize întâmpinate de către reprezentanții români

6 aprilie a fost ziua debutului celor două echipe cu români la BLAST.tv Paris Major 2023 RMRs, acolo unde GamerLegion 🇩🇪 și Sprout 🇩🇪 și-au obținut locurile și au disputat primele meciuri din faza Swiss, aceștia întâmpinând câteva surprize neplăcute și nesituându-se în cele mai bune poziții după această zi întâi.

Premiile competiției

  • 1st-4th – BLAST.tv Paris Major 2023 Legends Status
  • 5th-8th – BLAST.tv Paris Major 2023 Challengers Stage
  • 9th-11th – Challengers Stage Last Chance Qualifier

Formatul concursului

  • Swiss Stage:
    • 16 Team Swiss System Format
      • Elimination and Advancement matches are Bo3
      • All other matches are Bo1
      • The Buchholz system is used to seed matches from Round 3 to 5
      • 4th place decider is resolved via a Bo3 single-elimination match
    • Top 8 Teams proceed to the BLAST.tv Paris Major
    • Next 3 Teams proceed to the Decider
    • Bottom 5 Teams are eliminated

Ziua 1

În primele meciuri ale grupei A, GamerLegion 🇩🇪 au fost repartizați împotriva unei adversare pe care au avut ocazia să o întâlnească de mai multe ori în acest început de an, mai exact Apeks 🇪🇺, echipa europeană cu care organizația din Germania a avut mai multe victorii, dar acum, în acest prim meci de la RMR, trupa lui STYKO s-a prezentat mai bine pregătită, reușind să îi învingă pe GamerLegion 🇩🇪 fără prea multe emoții. Cu toate acestea, GamerLegion 🇩🇪 și-au revenit pe picioare în aceeași zi, reușind pe seară să ii învingă pe OG 🇪🇺, o echipă mai bine clasată, încheind ziua 1 la un scor de 1-1. Line-up-ul echipei și rezultatele au arătat astfel:

  • Ivan ‘iM’ Mihai 🇷🇴
  • Isak ‘isak’ Fahlén 🇸🇪
  • Frederik ‘acoR’ Gyldstrand 🇩🇰
  • Nicolas ‘Keoz’ Dgus 🇧🇪
  • Kamil ‘siuhy’ Szkaradek 🇵🇱
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
GamerLegion 🇩🇪 vs Apeks 🇪🇺Swiss Round IMirage816Apeks 🇪🇺
GamerLegion 🇩🇪 vs OG 🇪🇺Swiss Round IIAncient169GamerLegion 🇩🇪

De partea cealaltă, Sprout 🇩🇪 au avut un început asemănător, fiind învinși în primul meci de gruparea lui KennySFalcons 🇫🇷, urmând o a două înfrângere mai pe seară în fața Into The Breach 🇬🇧. După aceste două rezultate Sprout 🇩🇪 au ajuns încheiat ziua 1 la un pas distanță de eliminare. Line-up-ul și rezultatele acestora au arătat astfel:

  • Laurențiu ‘lauNX’ Țârlea 🇷🇴
  • Adrian ‘XELLOW’ Guță 🇷🇴
  • Victor ‘Staehr’ Staehr 🇩🇰
  • Rasmus ‘Zyphon’ Nordfoss 🇩🇰
  • Aaron ‘AZR’ Ward 🇦🇺
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Sprout 🇩🇪 vs Falcons 🇫🇷Swiss Round IAncient1216Falcons 🇫🇷
GamerLegion 🇩🇪 vs Into The Breach 🇬🇧Swiss Round IIVertigo716Into The Breach 🇬🇧

sudicsgo

COMPETITII
esportskings
ULTIMELE STIRI