Werty

Rezultatele românilor în OMEN WGR 2023: Open Qual #2

Rezultatele românilor în OMEN WGR 2023: Open Qual #2

OMEN WGR Challenge 2023: Open Qualifier #2 este o calificare online europeană organizată de PEW PEW. Această competiție trimite cele mai bune două echipe, împreună cu altele patru din primul open qualifier și din iberian qualifer alături de încă două organizații invitate, luptându-se toate cele opt formații pentru cele două locuri disponibile Main Event-ului, OMEN WGR Challenge 2023.

Premiile competiției

Formatul concursului

  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • All matches (excl. Qualifier matches) are Bo1
    • Qualifier matches are Bo3

Open Qualifier #2

Ultimate Power ??, UDP Academy ??, U Cluj eSports ??, cooL Gaming ??, Marsupy Gaming ??, Nexus Gaming ??, allStars Gaming ??, The Prodigies ?? și mix-urile Kenef ??, OMENwinners ?? și undefined ??au fost cele 11 echipe cu români care au participat la această competiție. Acestea au fost line-up-urile și meciurile purtate de către români:

Ultimate Power ??

  • Lipoșteanu ‘waZz’ Andrei Corneliu ??
  • Gyorfy ‘starplajerz’ Gabriel ??
  • Tudor ‘d1maje’ Aparaschivei ??
  • Olteanu ‘SAVAGE–’ Robert ??
  • Veselin ‘doublemagic’ Angelov ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Ultimate Power ?? vs FOCUS ??Round 1Mirage162Ultimate Power ??
Ultimate Power ?? vs Scou7Gang ??Round 2Vertigo1719Scou7Gang ??

UDP Academy ??

  • Raul ‘_pnz’ Truta ??
  • ‘brainsoff_’ ??
  • ‘Dur4ce1’ ??
  • ‘paranoia47‘ ??
  • ‘Blaze2K‘ ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
UDP Academy ?? vs MirGeneration ??Round 1Mirage916MirGeneration ??

U Cluj eSports ??

  • Alin ‘cox’ Mocean ??
  • Robert-Petronel ‘RoberttMP’ Maltezu ??
  • Iulian ‘ALEXJ’ Alexandru Jitaru ??-??
  • ‘N1ghtey’ ??
  • ‘kritikje’ ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
U Cluj eSports ?? vs tiltland squad ??Round 1Inferno165U Cluj eSports ??
U Cluj eSports ?? vs IMAPROBLEM ??Round 2Vertigo416IMAPROBLEM ??

cooL Gaming ??

  • Marian ‘eXit’ Stoiciu ??
  • ‘SoTTyK’ ??
  • ‘Buco’ ??
  • ‘vldtz’ ??
  • coderieKEBAB ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
cooL Gaming ?? vs EC Brugge ??Round 2Vertigo516EC Brugge ??

Marsupy Gaming ??

  • Melnic ‘welnic’ Denis ??
  • Dragos ‘xAHEN’ Oloeru ??
  • ‘R0bi-_z’ ??
  • ‘ra1n-_’ ??
  • ‘Krawwy’ ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Marsupy Gaming ?? vs The Prodigies ??Round 1Mirage516The Prodigies ??

Nexus Gaming ??

  • Cătălin-Ionuț ‘BTN’ Stănescu ??
  • Cosmin ‘ragga’ Teodorescu ??
  • Cătălin-George ‘swiiffter’ Florea ??
  • Cristi ‘smekk-‘ Flutur ??
  • Mădălin-Andrei ‘MoDo’ Mirea ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nexus Gaming ?? vs ESTOWNIA ??Round 1Mirage1613Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs GameAgents ??Round 2Mirage1915Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs UNRAVELGG ??Round 3Inferno916UNRAVELGG ??

allStars Gaming ??

  • Adelin ‘adeX’ Nica ??
  • Roberto ‘ADRON’ Păun ??
  • Ersin ‘ERSIN’ Chiriac ??
  • Mads ‘hugilago’ Hauge ??
  • Jonathan ‘delle’ Ahlstedt ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
allStars Gaming ?? vs Santafe Clan ??Round 2Vertigo168allStars Gaming ??
allStars Gaming ?? vs AuroraYG ??Round 3Vertigo161allStars Gaming ??
allStars Gaming ?? vs demonsmiley ??Round 4Inferno1416demonsmiley ??

The Prodigies ??

  • Mihai ‘fNk’ Costache ??
  • Sébastien ‘SBT’ Sabbadin ??
  • Simon ‘KWERTZZ’ Horá ??
  • Kristers ‘keen’ Dārznieks ??
  • Roberts ‘shield’ Tipsis ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
The Prodigies ?? vs Marsupy Gaming ??Round 1Mirage165The Prodigies ??
The Prodigies ?? vs rpaqp gpakyJIa ??Round 2Inferno168The Prodigies ??
The Prodigies ?? vs CYBERMD ??Round 3Vertigo169The Prodigies ??
The Prodigies ?? vs undefined ??Round 4Inferno516undefined ??

Kenef ??

  • Sedan ‘SeDaN’ Ibrahim ??
  • Andreas ‘DZX’ Sven Muller ??
  • Andrei ‘warbringer’ Țîrle ??
  • Rachieru ‘MrEdward’ Eduard-Andrei ??
  • Tudor ‘dyla’ Pop ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Kenef ?? vs Linx Vendetta ??Round 1Vertigo169Kenef ??
Kenef ?? vs Slavs_Gaming ??Round 2Inferno161Kenef ??
Kenef ?? vs HaspersTM ??Round 3Ancient816HaspersTM ??

OMENwinners ??

  • Alexandru ‘l0rd-dll’ Băicianu ??
  • Thijs ‘rilax’ Izaks ??
  • Radim ‘Kadim’ Vojkuvka ??
  • Karel ‘fredi’ Královec ??
  • Rasmus ‘kreaz’ Johansson ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
OMENwinners ?? vs infect gaming ??Round 1Inferno162OMENwinners ??
OMENwinners ?? vs KillMasters1337 ??Round 2Overpass1611OMENwinners ??
OMENwinners ?? vs Deuses do Dom ??Round 3Inferno1610OMENwinners ??
OMENwinners ?? vs Rapid Ninjas ??Round 4Mirage1016Rapid Ninjas ??

undefined ??

  • Raul ‘Blytz’ Gligor ??
  • Asger ‘AcilioN’ Larsen ??
  • Niels Christian ‘NaToSaphiX’ Sillassen ??
  • Bebu ‘Bibu’ Aadil ??-??
  • Richard ‘ritchiEE’ Mestdagh ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
undefined ?? vs GenOne ??Round 2Inferno165undefined ??
undefined ?? vs EnRo Griffins ??Round 3Inferno168undefined ??
undefined ?? vs The Prodigies ??Round 4Inferno165undefined ??
undefined ?? vs Mixfits ??QuarterfinalsNuke166undefined ??
undefined ?? vs mladiastarec ??SemifinalsInferno2220undefined ??
undefined ?? vs Rapid Ninjas ??
undefined ?? vs Rapid Ninjas ??
Grand FinalAncient
Inferno
716
716
Rapid Ninjas ??
Rapid Ninjas ??

RobertoIonut06

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI