Werty

Rezultatele românilor în OMEN WGR 2023: Open Qual #1

Rezultatele românilor în OMEN WGR 2023: Open Qual #1

OMEN WGR Challenge 2023: Open Qualifier #1 este o calificare online europeană organizată de PEW PEW. Această competiție trimite cele mai bune două echipe, împreună cu altele patru din cel de-al doilea open qualifier și din iberian qualifer alături de încă două organizații invitate, luptându-se toate cele opt formații pentru cele două locuri disponibile Main Event-ului, OMEN WGR Challenge 2023.

Premiile competiției

Formatul concursului

  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • All matches (excl. Qualifier matches) are Bo1
    • Qualifier matches are Bo3

Open Qualifier #1

Ultimate Power ??, allStars Academy ??, gloryHUNTERs ??, allStars Gaming ?? și OMENwinners ?? au fost cele cinci echipe cu români care au participat la această competiție. Formația din care a făcut parte Alexandru ‘l0rd-dll’ Băicianu ?? a fost mix-ul care a ajuns cel mai departe, fiind eliminați în semifinale.

Ultimate Power ??

  • Lipoșteanu ‘waZz’ Andrei Corneliu ??
  • Gyorfy ‘starplajerz’ Gabriel ??
  • Tudor ‘d1maje’ Aparaschivei ??
  • Olteanu ‘SAVAGE–’ Robert ??
  • Veselin ‘doublemagic’ Angelov ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Ultimate Power ?? vs clubT ??Round 2Anubis166Ultimate Power ??
Ultimate Power ?? vs 7 Reasons ??Round 3Inferno1613Ultimate Power ??
Ultimate Power ?? vs RePlay_ ??Round 4Vertigo1416RePlay_ ??

allStars Academy ??

  • Cătălin ‘H4rder’ Hardulea ??
  • Rachieru ‘MrEdward’ Eduard-Andrei ??
  • ‘-uNkn0vvn’ ??
  • ‘gRrenade’ ??
  • ‘-Yoghi’ ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
allStars Academy ?? vs Fenix_Gaming ??Round 2Mirage164allStars Academy ??
allStars Academy ?? vs Dynamo Eclot ??Round 3Mirage1016Dynamo Eclot ??

gloryHUNTERs ??

  • Nicu ‘laules’ Gabriel ??
  • Denis ‘STARKAZ-‘ Ionuț ??
  • Robert ‘squmyy’ Iacob ??
  • ‘baroNNNz’ ??
  • Søren ‘zibron’ Geertsen ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
gloryHUNTERs ?? vs AdiPeek ??Round 2Mirage160gloryHUNTERs ??
gloryHUNTERs ?? vs colacao energy ??Round 3Inferno164gloryHUNTERs ??
gloryHUNTERs ?? vs Iron Branch ??Round 4Inferno1614gloryHUNTERs ??
gloryHUNTERs ?? vs OMENwinners ??QuarterfinalsInferno816OMENwinners ??

allStars Gaming ??

  • Adelin ‘adeX’ Nica ??
  • Alin ‘cox’ Mocean ??
  • Roberto ‘ADRON’ Păun ??
  • Dragos ‘xAHEN’ Oloeru ??
  • Mads ‘hugilago’ Hauge ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
allStars Gaming ?? vs ChickenBalls ??Round 2Mirage169allStars Gaming ??
allStars Gaming ?? vs Belie Wafli ??Round 3Vertigo165allStars Gaming ??
allStars Gaming ?? vs dripmen ??Round 4Overpass1016dripmen ??

OMENwinners ??

  • Alexandru ‘l0rd-dll’ Băicianu ??
  • Atif ‘gejmzilla’ Mustafa ??
  • Arbnor ‘Dementor’ Pacolli ??
  • Thijs ‘rilax’ Izaks ??
  • Oskar ‘oskarish’ Stenborowski ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
OMENwinners ?? vs versagercr3w ??Round 2Inferno163OMENwinners ??
OMENwinners ?? vs GenOne ??Round 3Overpass168OMENwinners ??
OMENwinners ?? vs kobojs ??Round 4Overpass165OMENwinners ??
OMENwinners ?? vs gloryHUNTERs ??QuarterfinalsInferno168OMENwinners ??
OMENwinners ?? vs onLiNeRsX ??SemifinalsOverpass1116onLiNeRsX ??

RobertoIonut06

COMPETITII
esportskings
ULTIMELE STIRI