Werty

rezultateleromanilorineseaadvanced42

Rezultatele românilor în ESEA Season 42: Advanced – EU: Playoffs

ESEA League darkmode 1

Rezultatele românilor în ESEA Season 42: Advanced – EU: Playoffs


Liga ESEA este unul dintre cele mai mari formate de turneu deschis pentru Counter-Strike: Global Offensive, cu divizii în America de Nord, Europa, Australia, Orientul Mijlociu, Africa de Sud, Asia și Brazilia. Aceasta a devenit foarte populară datorită structurii sale fiabile și regulate, cu trei sezoane de jocuri pe an. Multe echipe de nivel înalt și-au făcut drum prin ESEA League pentru a ajunge la ESL Pro League (prin ESL Challenger League) și o mulțime de jucători de elită care au primit primul gust de CS:GO competitiv în diviziile acestora inferioare. Echipele încep în divizia Open și, în funcție de rezultatele playoff-ului, sunt mutate la IntermediarMainAdvanced sau la ESL Challenger League, care este cea mai înaltă divizie ESEA.

Premiile competiției

Formatul concursului

  • Regular Season:
    • Round-Robin league format
      • All teams play 12 matches
      • All matches are Bo1
    • Top 32 teams proceed to the Playoffs
    • Click here to show the tie-breaker process
  • Playoffs:
    • Double-Elimination bracket
    • All matches (excl. Grand Final) are Bo3
    • Grand Final is Bo5 (1 map advantage to the UB team)

Advanced Division – Europe: Playoffs

Nexus Gaming ??, OneTap Gaming ??, Fnatic Rising ?? au fost cele trei organizații cu români care au participat la acest stagiu al competiției. Din păcate, niciuna dintre acestea nu a reușit să meargă mai departe în ECL S42 Relegation sau chiar în ESL Challenger League S43. Cea mai apropiată echipă de o calificare a fost Fnatic Rising ??, care au terminat bătălia pe locul 6. Acestea au fost line-up-urile și meciurile purtate de către aceștia:

Nexus Gaming ??

  • Cătălin-Ionuț ‘BTN’ Stănescu ??
  • Cosmin ‘ragga’ Teodorescu ??
  • Valentin ‘SEMINTE’ Bodea ??
  • Adrian ‘XELLOW’ Guță ??
  • Adam ‘adamS’ Marian ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nexus Gaming ?? vs Take Aim Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs Take Aim Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs Take Aim Gaming ??
Upper Bracket Round 1Nuke
Ancient
Mirage
1519
1612
1016
Take Aim Gaming ??
Nexus Gaming ??
Take Aim Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs HOTU ??
Nexus Gaming ?? vs HOTU ??
Nexus Gaming ?? vs HOTU ??
Lower Bracket Round 1Nuke
Ancient
Dust II
2825
616
316
Nexus Gaming ??
HOTU ??
HOTU ??

OneTap Gaming ??

  • Gheorghiță-Florin ‘GEOHYPE’ Solovăstru ??
  • Cătălin-George ‘swiiffter’ Florea ??
  • Cristi ‘smekk-‘ Flutur ??
  • Mădălin-Andrei ‘MoDo’ Mirea ??
  • Daniel-Cătălin ‘Ciocardau’ Purice ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
OneTap Gaming ?? vs ThunderFlash ??
OneTap Gaming ?? vs ThunderFlash ??
OneTap Gaming ?? vs ThunderFlash ??
Upper Bracket Round 1Dust II
Nuke
Overpass
1611
1116
1610
OneTap Gaming ??
ThunderFlash ??
OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs EYEBALLERS ??
OneTap Gaming ?? vs EYEBALLERS ??
Upper Bracket Round 2Mirage
Inferno
516
1416
EYEBALLERS ??
EYEBALLERS ??
OneTap Gaming ?? vs X ??
OneTap Gaming ?? vs X ??
OneTap Gaming ?? vs X ??
Lower Bracket Round 2Vertigo
Inferno
Dust II
1614
916
1614
OneTap Gaming ??
X ??
OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs B8 ??
OneTap Gaming ?? vs B8 ??
Lower Bracket Round 3Mirage
Nuke
1917
166
OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs Fnatic Rising ??
OneTap Gaming ?? vs Fnatic Rising ??
OneTap Gaming ?? vs Fnatic Rising ??
Lower Bracket Round 4Nuke
Inferno
Overpass
716
1614
616
Fnatic Rising ??
OneTap Gaming ??
Fnatic Rising ??

Fnatic Rising ??

  • Sebastian ‘volt’ Malos ??-??
  • Peppe ‘Peppzor’ Borak ??
  • Mikkel ‘Maze’ Sparvath ??
  • Matias ‘Banjo’ Kivistö ??
  • Adam ‘WolfY’ Andersson ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Fnatic Rising ?? vs ARCRED ??
Fnatic Rising ?? vs ARCRED ??
Upper Bracket Round 1Ancient
Inferno
169
168
Fnatic Rising ??
Fnatic Rising ??
Fnatic Rising ?? vs Anonymo Esports ??
Fnatic Rising ?? vs Anonymo Esports ??
Fnatic Rising ?? vs Anonymo Esports ??
Upper Bracket Round 2Mirage
Vertigo
Ancient
1916
716
1613
Fnatic Rising ??
Anonymo Esports ??
Fnatic Rising ??
Fnatic Rising ?? vs Dynamo Eclot ??
Fnatic Rising ?? vs Dynamo Eclot ??
Fnatic Rising ?? vs Dynamo Eclot ??
UB QuarterfinalsInferno
Vertigo
Ancient
1016
169
1316
Dynamo Eclot ??
Fnatic Rising ??
Dynamo Eclot ??
Fnatic Rising ?? vs OneTap Gaming ??
Fnatic Rising ?? vs OneTap Gaming ??
Fnatic Rising ?? vs OneTap Gaming ??
Lower Bracket Round 4Nuke
Inferno
Overpass
167
1416
166
Fnatic Rising ??
OneTap Gaming ??
Fnatic Rising ??
Fnatic Rising ?? vs PACT ??
Fnatic Rising ?? vs PACT ??
Lower Bracket Round 5Ancient
Vertigo
160 (FF)
1611
Fnatic Rising ??
Fnatic Rising ??
Fnatic Rising ?? vs Aurora Gaming ??
Fnatic Rising ?? vs Aurora Gaming ??
Fnatic Rising ?? vs Aurora Gaming ??
LB QuarterfinalsMirage
Vertigo
Ancient
169
1316
1416
Fnatic Rising ??
Aurora Gaming ??
Aurora Gaming ??

Sursa: liquipedia.net

Redactor: Șendruțiu Roberto-Ionuț

RobertoIonut06

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI