Werty

ziua3jlbalkanleague

Nexus și allStars calificați în JL Balkan Series: Playoffs

JLF LOGO 01

Nexus și allStars calificați în JL Balkan Series: Playoffs


Jaxi League Balkan Series este o competiție destinată țărilor europene online de Counter-Strike: Global Offensive organizată de către Costin ‘jaxi’ Vrînceanu ??. Acest eveniment deține un prizepool total în valoare de 10.000€.

Premiile competiției

  • ?1st -> 5.000€
  • ?2nd -> 2.500€
  • ?3rd&4th -> 1.250€

Formatul concursului

  • Group Stage:
    • 16 Team Swiss System Format
      • Elimination and Advancement matches are Bo3
      • All other matches are Bo1
    • Top 8 Teams proceed to the Playoffs
  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • All matches are Bo3

Group Stage

În data de 5 octombrie s-a susținut cea de-a treia zi de meciuri din cadrul swiss stage-ului. Organizațiile românești Nexus Gaming ?? și allStars Gaming ?? au reușit să se califice în etapa următoare, cea a playoff-urilor. Acestea au fost line-up-urile și meciurile purtate de către români în cea de-a treia zi:

OneTap Gaming ??

  • Gheorghiță-Florin ‘GEOHYPE’ Solovăstru ??
  • Cătălin-George ‘swiiffter’ Florea ??
  • Cristi ‘smekk-‘ Flutur ??
  • Mădălin-Andrei ‘MoDo’ Mirea ??
  • Daniel-Cătălin ‘Ciocardau’ Purice ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
OneTap Gaming ?? vs allStars Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs allStars Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs allStars Gaming ??

Round 4 High Matches
Ancient
Overpass
Dust II
1116
1612
1316
allStars Gaming ??
OneTap Gaming ??
allStars Gaming ??

allStars Gaming ??

  • Alexandru ‘l0rd-dll’ Băicianu ??
  • Rafael ‘RENNE’ Gligor ??
  • Roberto ‘ADRON’ Păun ??
  • Andreas ‘aNdu’ Maasing ??
  • Mads ‘hugilago’ Hauge ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
allStars Gaming ?? vs OneTap Gaming ??
allStars Gaming ?? vs OneTap Gaming ??
allStars Gaming ?? vs OneTap Gaming ??

Round 4 High Matches
Ancient
Overpass
Dust II
1611
1216
1613
allStars Gaming ??
OneTap Gaming ??
allStars Gaming ??

gloryHUNTERs ??

  • Nicu ‘laules’ Gabriel ??
  • ‘STARKAZ’ ??
  • ‘LAURENTYUS’ ??
  • Søren ‘zibron’ Geertsen ??
  • ‘TiiREX’ ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
gloryHUNTERs ?? vs WLGaming Esports ??
gloryHUNTERs ?? vs WLGaming Esports ??
Round 4 Low MatchesOverpass
Dust II
1916
167
gloryHUNTERs ??
gloryHUNTERs ??

KTRL ??

  • Cristian ‘sXe’ Niță ??
  • Nemanja ‘sarenii’ Šarenac ??
  • Dejan ‘Katalic’ Koprivica ??
  • Miloš ‘dEE’ Marčeta ??
  • Tim ‘susp’ Ångström ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
KTRL ?? vs ONYX ??
KTRL ?? vs ONYX ??
Round 4 High MatchesMirage
Dust II
1116
1116
ONYX ??
ONYX ??

Nexus Gaming ??

  • Cătălin-Ionuț ‘BTN’ Stănescu ??
  • Cosmin ‘ragga’ Teodorescu ??
  • Valentin ‘SEMINTE’ Bodea ??
  • Adrian ‘XELLOW’ Guță ??
  • Dragoș-Cristian ‘7kick’ Răduț ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nexus Gaming ?? vs needDOCTOR ??
Nexus Gaming ?? vs needDOCTOR ??
Round 4 High MatchesAncient
Dust II
161
166
Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ??

Balkan Bears ??

  • Costin ‘jaxi’ Vrînceanu ??
  • Robert-Petronel ‘RoberttMP’ Maltezu ??
  • Cătălin ‘H4rder’ Hardulea ??
  • Dan ‘Palash’ Rareș ??
  • Ersin ‘ERSIN’ Chiriac ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Balkan Bears ?? vs Tensei Esports Club ??
Balkan Bears ?? vs Tensei Esports Club ??
Round 4 Low MatchesDust II
Mirage
1614
164
Balkan Bears ??
Balkan Bears ??

Celelalte rezultate din ziua #3

EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Eternal Fire Academy ?? vs BeyondPossible ??
Eternal Fire Academy ?? vs BeyondPossible ??
Eternal Fire Academy ?? vs BeyondPossible ??

Round 4 Low Matches
Mirage
Overpass
Inferno
1613
1316
1416
Eternal Fire Academy ??
BeyondPossible ??
BeyondPossible ??

Sursa: liquipedia.net

Redactor: Șendruțiu Roberto-Ionuț

RobertoIonut06

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI