Werty

Movistar Riders aproape de o calificare în IEM Sydney 2023: EU Qual

Movistar Riders aproape de o calificare în IEM Sydney 2023: EU Qual

Intel Extreme Masters este o serie de turnee internaționale de esports organizate în țări din întreaga lume. Intel Extreme Masters Sydney 2023: European Open Qualifier #2 a fost o competiție europeană online de Counter-Strike: Global Offensive organizată de către FACEIT. IEM Sydney 2023 este al cincilea eveniment din seria IEM Season XVIII, desfășurându-se pe o perioadă de două săptămâni.

Premiile competiției

Formatul concursului

  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • All matches (excl. qualification matches) are Bo1
    • Qualification matches are Bo3

Intel Extreme Masters Sydney 2023: European Open Qualifier #2

Nexus Gaming 🇷🇴, Zeal22 🇷🇴, Gucci Gaming Academy 🇷🇴, Redpack 🇷🇴, cooL Academy 🇷🇴, ICH 🇪🇺, Team Falcons 🇸🇦, Movistar Riders 🇪🇸 și mix-ul 5GANG 🇷🇴 au fost cele nouă echipe cu români care au participat la această fază a competiției. Parcursul formațiilor s-a creionat ca fiind unul de succes, dat fiind faptul că cinci din cele nouă au ajuns până în top 64, 32, respectiv 16. Organizația spaniolă, unde joacă Adam ‘adamS’ Marian 🇷🇴 a fost cea mai aproape de calificare, fiind eliminați din semifinală. Acestea au fost line-up-urile și meciurile purtate de către români în cel de-al doilea qualifier destinat europenilor:

Nexus Gaming 🇷🇴

  • Cătălin-Ionuț ‘BTN’ Stănescu 🇷🇴
  • Cosmin ‘ragga’ Teodorescu 🇷🇴
  • Cristi ‘smekk-‘ Flutur 🇷🇴
  • Adrian ‘XELLOW’ Guță 🇷🇴
  • Alexandru ‘s0und’ Ștefan 🇷🇴
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nexus Gaming 🇷🇴 vs League of Stars 🇷🇴Round 1Mirage161Nexus Gaming 🇷🇴
Nexus Gaming 🇷🇴 vs WooJitsu 🇵🇱Round 2Ancient167Nexus Gaming 🇷🇴
Nexus Gaming 🇷🇴 vs Norsera 🇪🇪Round 3Mirage169Nexus Gaming 🇷🇴
Nexus Gaming 🇷🇴 vs LnG 🇺🇦Round 4Nuke1614Nexus Gaming 🇷🇴
Nexus Gaming 🇷🇴 vs Team Spirit 🇷🇺Round 5Mirage1216Team Spirit 🇷🇺

Redpack 🇷🇴

  • Bogdan ‘CHANKY’ Șerban 🇷🇴
  • Rares ‘reizk’ Iacob 🇷🇴
  • Gabrijel ‘Sego0o0o0o0o’ Šego 🇭🇷
  • Marko ‘MakiLUL’ Mijatović 🇭🇷
  • Jan ‘jkXy’ Konečnik 🇸🇮
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Redpack 🇷🇴 vs TuplaVoltti 🇫🇮Round 1Mirage162Redpack 🇷🇴
Redpack 🇷🇴 vs Deleters 🇨🇿Round 2Inferno166Redpack 🇷🇴
Redpack 🇷🇴 vs Sashi Esport 🇩🇰Round 3Ancient168Redpack 🇷🇴
Redpack 🇷🇴 vs BadLeg 🇷🇺Round 4Ancient168Redpack 🇷🇴
Redpack 🇷🇴 vs EYEBALLERS 🇸🇪Round 5Inferno616EYEBALLERS 🇸🇪

Zeal22 🇷🇴

  • Gheorghiţă-Florin ‘GEOHYPE’ Solovăstru 🇷🇴
  • Cătălin-George ‘swiiffter’ Florea 🇷🇴
  • Roberto ‘ADRON’ Păun 🇷🇴
  • Gabriel-Cosmin ‘zewts’ Letcanu 🇷🇴
  • Costin ‘zrkk’ Teodorescu 🇷🇴
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Zeal22 🇷🇴 vs snAKes 🇪🇸Round 1Overpass162Zeal22 🇷🇴
Zeal22 🇷🇴 vs klepo 🇪🇺Round 2Mirage161Zeal22 🇷🇴
Zeal22 🇷🇴 vs Rotacak 🇨🇿Round 3Mirage1614Zeal22 🇷🇴
Zeal22 🇷🇴 vs GODSENT 🇸🇪Round 4Ancient1316GODSENT 🇸🇪

Gucci Gaming Academy 🇷🇴

  • Adelin ‘adeX’ Nica 🇷🇴
  • Ersin ‘ERSIN’ Chiriac 🇷🇴
  • Ahmet ‘2high’ Baftijari 🇲🇰
  • Mārtiņš ‘shadiy’ Gūtmanis 🇱🇻
  • Simon ‘God6y’ Chayka 🇷🇺
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Gucci Gaming AC 🇷🇴 vs UMBAS 🇽🇰Round 1Mirage160 (FF)Gucci Gaming AC 🇷🇴
Gucci Gaming AC 🇷🇴 vs whynet 🇺🇦Round 2Ancient168Gucci Gaming AC 🇷🇴
Gucci Gaming AC 🇷🇴 vs FTW Esports 🇵🇹Round 3Ancient1316FTW Esports 🇵🇹

cooL Academy 🇷🇴

  • ‘TrivixXx’ 🇷🇴
  • ‘iUSAN-‘ 🇷🇴
  • ‘oxyROCKSTAR’ 🇷🇴
  • ‘Ev0L_’ 🇷🇴
  • ‘ZyMdAk1nG’ 🇷🇴
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
cooL Academy 🇷🇴 vs psychokids 🇪🇺Round 1Mirage160 (FF)cooL Academy 🇷🇴
cooL Academy 🇷🇴 vs spirdelaspur 🇸🇪Round 2Mirage1316spirdelaspur 🇸🇪

ICH 🇪🇺

  • Mădălin-Andrei ‘MoDo’ Mirea 🇷🇴
  • Audric ‘JACKZ’ Jug 🇫🇷
  • Cai ‘CYPHER’ Watson 🇬🇧
  • Timofey ‘interz’ Yakushin 🇷🇺
  • Valdemar ‘valde’ Bjørn Vangså 🇩🇰
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
ICH 🇪🇺 vs Unluk0 🇪🇺Round 1Inferno161ICH 🇪🇺
ICH 🇪🇺 vs PGE TUROW 🇵🇱Round 2Nuke164ICH 🇪🇺
ICH 🇪🇺 vs knasigT 🇸🇪Round 3Ancient1016knasigT 🇸🇪

Team Falcons 🇸🇦

  • Laurențiu ‘lauNX’ Țârlea 🇷🇴
  • Nathan ‘NBK-‘ Schmitt 🇫🇷
  • Alexandre ‘bodyy’ Pianaro 🇫🇷
  • Miłosz ‘mhL’ Knasiak 🇵🇱
  • Mohammad ‘BOROS’ Malhas 🇯🇴
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Team Falcons 🇸🇦 vs RichBooms 🇷🇺Round 1Inferno160 (FF)Team Falcons 🇸🇦
Team Falcons 🇸🇦 vs Partizan Esports 🇷🇸Round 2Vertigo2219Team Falcons 🇸🇦
Team Falcons 🇸🇦 vs QMISTRY 🇵🇱Round 3Vertigo160 (FF)Team Falcons 🇸🇦
Team Falcons 🇸🇦 vs SHAPITO 🇺🇦Round 4Ancient1316SHAPITO 🇺🇦

Movistar Riders 🇪🇸

  • Adam ‘adamS’ Marian 🇷🇴
  • Tiago ‘JUST’ Moura 🇵🇹
  • Alejandro ‘alex’ Masanet 🇪🇸
  • Alejandro ‘mopoz’ Fernández-Quejo Cano 🇪🇸
  • Antonio ‘Martinez’ Martinez 🇪🇸
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Movistar Riders 🇪🇸 vs LONGERSCHICK 🇷🇺Round 1Nuke162Movistar Riders 🇪🇸
Movistar Riders 🇪🇸 vs V1GI Gaming 🇹🇷Round 2Vertigo163Movistar Riders 🇪🇸
Movistar Riders 🇪🇸 vs REDraGEN 🇪🇺Round 3Anubis1612Movistar Riders 🇪🇸
Movistar Riders 🇪🇸 vs FALKE ESPORTS 🇪🇸Round 4Nuke169Movistar Riders 🇪🇸
Movistar Riders 🇪🇸 vs Team OWL 🇷🇺Round 5Nuke166Movistar Riders 🇪🇸
Movistar Riders 🇪🇸 vs Team Spirit 🇷🇺Round 6Vertigo1614Movistar Riders 🇪🇸
Movistar Riders 🇪🇸 vs ZenGaming 🇺🇦Round 7Anubis1216ZenGaming 🇺🇦

5GANG 🇷🇴

  • Costin ‘jaxi’ Vrînceanu 🇷🇴
  • David ‘fnl’ Mușuroiu 🇷🇴
  • Bleau ‘FREELOOK-‘ Alexandru 🇷🇴
  • Mihai-Cristian ‘kritik’ Ruse 🇷🇴
  • Gabriel ‘shin’ Militar 🇷🇴
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
5GANG 🇷🇴 vs OneMatchPony 🇩🇪Round 1Ancient1605GANG 🇷🇴
5GANG 🇷🇴 vs UNGENTIUM 🇵🇱Round 2Mirage1116UNGENTIUM 🇵🇱

RobertoIonut06

COMPETITII
esportskings
ULTIMELE STIRI