Werty

Movistar KOI se califică în PGL Major Copenhagen 2024: EU Qual

Movistar KOI se califică în PGL Major Copenhagen 2024: EU Qual

PGL CS2 Major Copenhaga 2024 marchează cel de-al patrulea Major PGL, fiind organizat de compania română PGL și totodată va fi primul Major Counter-Strike găzduit de Danemarca. PGL Major Copenhagen 2024: European Open Qualifier #1 a fost o calificare europeană online de Counter-Strike 2 organizată de către Challengermode. Aceasta a trimis cele mai bune patru echipe mai departe pentru Closed Qualifiers, organizații care urmează a fi împărțite în două subdiviziuni (Closed Qualifier A și Closed Qualifier B).

  • 🥇1st-4th -> Closed Qualifiers
  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • All matches (excl. qualification matches) are Bo1
    • The qualification matches are Bo3

Nexus Gaming 🇷🇴, Marsupy Gaming 🇷🇴, Infinite Gaming 🇷🇴, Balkan Bears 🇷🇴, UDP Academy 🇷🇴, BLEED Esports 🇪🇺, Movistar KOI 🇪🇸, Dynamo Eclot 🇨🇿, Gucci Gaming Academy 🇪🇺, OG 🇩🇰, IKLA 🇺🇦, TSM 🇺🇸 sunt cele 12 echipe cu români care au participat la această competiție. Formația cu origini spaniole, KOI 🇪🇸 a reușit să se califice mai departe în closed qualifiers, acolo unde va fi distribuită în subdivizia A sau B. Totodată este de apreciat performanța tuturor echipelor, în special BLEED Esports 🇪🇺, Dynamo Eclot 🇨🇿, IKLA 🇺🇦, Nexus Gaming 🇷🇴 si Gucci Gaming Academy 🇪🇺, organizații care au ajuns în Top 64, 32, respectiv, 16. Acestea au fost line-up-urile si meciurile purtate de către români:

Nexus Gaming 🇷🇴

  • Cătălin-Ionuț ‘BTN’ Stănescu 🇷🇴
  • Cosmin ‘ragga’ Teodorescu 🇷🇴
  • Adrian ‘XELLOW’ Guță 🇷🇴
  • Alexandru ‘s0und’ Ștefan 🇷🇴
  • Ersin ‘ERSIN’ Chiriac 🇷🇴
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nexus Gaming 🇷🇴 vs LEON.BET 🇷🇺Round of 512Ancient134Nexus Gaming 🇷🇴
Nexus Gaming 🇷🇴 vs SKIIREE 🇪🇺Round of 256Ancient135Nexus Gaming 🇷🇴
Nexus Gaming 🇷🇴 vs upcominggalimi 🇺🇦Round of 128Ancient1310Nexus Gaming 🇷🇴
Nexus Gaming 🇷🇴 vs TeamSpace 🇷🇺Round of 64Mirage1310Nexus Gaming 🇷🇴
Nexus Gaming 🇷🇴 vs K10.GG 🇬🇧Round of 32Overpass1619K10.GG 🇬🇧

Marsupy Gaming 🇷🇴

  • ‘DaciaBlue3’ 🇷🇴
  • ‘JoLLoBo’ 🇷🇴
  • ‘WAST3D–‘ 🇷🇴
  • ‘qqGaz’ 🇷🇴
  • ‘rain1cs’ 🇷🇴
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Marsupy Gaming 🇷🇴 vs KUUSAMO.gg 🇫🇮Round of 1024Overpass1013KUUSAMO.gg 🇫🇮

Infinite Gaming 🇷🇴

  • Gyorfy ‘starplajerz’ Gabriel 🇷🇴
  • Tudor ‘d1maje’ Aparaschivei 🇷🇴
  • Mihnea ‘mhN1’ Gheață 🇷🇴
  • Cătălin ‘H4rder’ Hardulea 🇷🇴
  • Olteanu ‘SAVAGE–’ Robert 🇷🇴
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Infinite Gaming 🇷🇴 vs GHR Esports- 🇪🇺Round of 512Ancient413GHR Esports- 🇪🇺

Balkan Bears 🇷🇴

  • Tudor ‘ShaDow’ Drimbei 🇷🇴
  • Bleau ‘FREELOOK-‘ Alexandru 🇷🇴
  • Radu ‘Romanu’ Alexandru Stănișoara 🇷🇴
  • Costin ‘jaxi’ Vrînceanu 🇷🇴
  • Cristi ‘smekk-‘ Flutur 🇷🇴
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Balkan Bears 🇷🇴 vs dream夢 🇷🇺Round of 1024130 (FF)Balkan Bears 🇷🇴
Balkan Bears 🇷🇴 vs Alliance 🇸🇪Round of 512Inferno813Alliance 🇸🇪

UDP Academy 🇷🇴

  • ‘brainsoff’ 🇷🇴
  • ‘Cotoi’ 🇷🇴
  • ‘luca39’ 🇷🇴
  • ‘pnz’ 🇷🇴
  • ‘Dur4ce1’ 🇷🇴
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
UDP Academy 🇷🇴 vs 777 Esport 🇳🇴Round of 1024Ancient113777 Esport 🇳🇴

Movistar KOI 🇪🇸

  • Adam ‘adamS’ Marian 🇷🇴
  • Tiago ‘JUST’ Moura 🇵🇹
  • Renato ‘stadodo’ Gonçalves 🇵🇹
  • Alejandro ‘mopoz’ Fernández-Quejo Cano 🇪🇸
  • David ‘dav1g’ Granado Bermudo 🇪🇸
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Movistar KOI 🇪🇸 vs VoCo 🇷🇺Round of 512130 (FF)Movistar KOI 🇪🇸
Movistar KOI 🇪🇸 vs NEOD 🇹🇷Round of 256Vertigo131Movistar KOI 🇪🇸
Movistar KOI 🇪🇸 vs Never More 🇬🇷Round of 128130 (FF)Movistar KOI 🇪🇸
Movistar KOI 🇪🇸 vs pr3mghouls 🇷🇺Round of 64Ancient133Movistar KOI 🇪🇸
Movistar KOI 🇪🇸 vs BETERA TEAM 🇧🇾Round of 32Ancient137Movistar KOI 🇪🇸
Movistar KOI 🇪🇸 vs K10.GG 🇬🇧Round of 16Vertigo1613Movistar KOI 🇪🇸
Movistar KOI 🇪🇸 vs 9INE 🇸🇪
Movistar KOI 🇪🇸 vs 9INE 🇸🇪
Movistar KOI 🇪🇸 vs 9INE 🇸🇪

Quarter finals
Ancient
Nuke
Vertigo
513
133
1311
9INE 🇸🇪
Movistar KOI 🇪🇸
Movistar KOI 🇪🇸
Movistar KOI 🇪🇸 vs Entropiq 🇨🇿Semi finalsInferno1310Movistar KOI 🇪🇸
Movistar KOI 🇪🇸 vs ExThunderFlash 🇵🇱FinalNuke013ExThunderFlash 🇵🇱

BLEED Esports 🇪🇺

  • Laurențiu ‘lauNX’ Țârlea 🇷🇴
  • Cai ‘CYPHER’ Watson 🇬🇧
  • Josef ‘faveN’ Baumann 🇩🇪
  • Tsvetelin ‘CeRq’ Dimitrov 🇧🇬
  • Hampus ‘hampus’ Poser 🇸🇪
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
BLEED Esports 🇪🇺 vs Grand Team (GaT) 🇺🇦Round of 1024Inferno130BLEED Esports 🇪🇺
BLEED Esports 🇪🇺 vs diewithyoubaby 🇷🇺Round of 512Mirage133BLEED Esports 🇪🇺
BLEED Esports 🇪🇺 vs KS- 🇽🇰Round of 256Inferno135BLEED Esports 🇪🇺
BLEED Esports 🇪🇺 vs AVANGAR 1XBET 🇰🇿Round of 128Mirage133BLEED Esports 🇪🇺
BLEED Esports 🇪🇺 vs NextUp 🇷🇺Round of 64Mirage135BLEED Esports 🇪🇺
BLEED Esports 🇪🇺 vs Sangal Esports 🇹🇷Round of 32Overpass139BLEED Esports 🇪🇺
BLEED Esports 🇪🇺 vs IKLA 🇺🇦Round of 16Inferno134BLEED Esports 🇪🇺
BLEED Esports 🇪🇺 vs Entropiq 🇨🇿
BLEED Esports 🇪🇺 vs Entropiq 🇨🇿
Quarter finalsMirage
Ancient
813
1113
Entropiq 🇨🇿
Entropiq 🇨🇿

Dynamo Eclot 🇨🇿

  • Raul ‘Blytz’ Gligor 🇷🇴
  • Martin ‘Dytor’ Handl 🇨🇿
  • David ‘forsyy’ Bílý 🇨🇿
  • Vít ‘nbqq’ Pohlot 🇨🇿
  • Rasmus ‘kreaz’ Johansson 🇸🇪
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Dynamo Eclot 🇨🇿 vs uz1kuk’s party 🇪🇺Round of 1024Anubis130Dynamo Eclot 🇨🇿
Dynamo Eclot 🇨🇿 vs Thunder esp 🇷🇺Round of 512Anubis131Dynamo Eclot 🇨🇿
Dynamo Eclot 🇨🇿 vs PALOMA 🇵🇱Round of 256Ancient1915Dynamo Eclot 🇨🇿
Dynamo Eclot 🇨🇿 vs Lazer Cats 🇺🇦Round of 128Mirage1311Dynamo Eclot 🇨🇿
Dynamo Eclot 🇨🇿 vs ChachoTeam 🇵🇱Round of 64Ancient137Dynamo Eclot 🇨🇿
Dynamo Eclot 🇨🇿 vs Rhyno Esports 🇵🇹Round of 32Anubis137Dynamo Eclot 🇨🇿
Dynamo Eclot 🇨🇿 vs Espionage 🇩🇰Round of 16Ancient813Espionage 🇩🇰

Gucci Gaming Academy 🇪🇺

  • Daniel-Cătălin ‘Ciocardau’ Purice 🇷🇴
  • Ahmet ‘2high’ Baftijari 🇲🇰
  • Mārtiņš ‘shadiy’ Gūtmanis 🇱🇻
  • Caner ‘soulfly’ Kesici 🇹🇷
  • Jeremy ‘Kursy’ Gast 🇫🇷
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Gucci Gaming Ac. 🇪🇺 vs 20plus 🇵🇱Round of 512Anubis130 (FF)Gucci Gaming Ac.
Gucci Gaming Ac. 🇪🇺 vs ciao- 🇩🇪Round of 256Ancient137Gucci Gaming Ac.
Gucci Gaming Ac. 🇪🇺 vs BREAKTHROUGH 🇪🇺Round of 128Anubis138Gucci Gaming Ac.
Gucci Gaming Ac. 🇪🇺 vs Rhyno Esports 🇵🇹Round of 64Inferno213Rhyno Esports 🇵🇹

OG 🇩🇰

  • Iulian ‘regali’ Harjău 🇷🇴
  • Nils ‘k1to’ Gruhne 🇩🇪
  • Maciej ‘F1KU’ Miklas 🇵🇱
  • Bram ‘Nexius’ Campana 🇧🇪
  • Nikita ‘HeavyGod’ Martynenko 🇮🇱
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
OG 🇩🇰 vs BornInHell 🇸🇪Round of 512Inferno131OG 🇩🇰
OG 🇩🇰 vs V1dar Gaming 🇷🇺Round of 256Overpass1311OG 🇩🇰
OG 🇩🇰 vs 1ADL 🇸🇪Round of 128Ancient7131ADL 🇸🇪

IKLA 🇺🇦

  • Adelin ‘adeX’ Nica 🇷🇴
  • Alexey ‘Topa’ Topchienko 🇺🇦
  • Vladislav ‘Kvem’ Korol 🇺🇦
  • Michał ‘MICHU’ Müller 🇵🇱
  • Jonas ‘Lekr0’ Olofsson 🇸🇪
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
IKLA 🇺🇦 vs PIXEL TEAM 🇷🇺Round of 512Anubis1311IKLA 🇺🇦
IKLA 🇺🇦 vs kl00garand 🇪🇪Round of 256Ancient135IKLA 🇺🇦
IKLA 🇺🇦 vs vliegende Hollander 🇸🇪Round of 128Ancient134IKLA 🇺🇦
IKLA 🇺🇦 vs sYnckCS 🇪🇪Round of 64Inferno1310IKLA 🇺🇦
IKLA 🇺🇦 vs Metizportcs2 🇸🇪Round of 32Overpass135IKLA 🇺🇦
IKLA 🇺🇦 vs BLEED Esports 🇪🇺Round of 16Inferno413BLEED Esports 🇪🇺

TSM 🇺🇸

  • Mădălin-Andrei ‘MoDo’ Mirea 🇷🇴
  • Audric ‘⁠JACKZ’ Jug 🇫🇷
  • Valdemar ‘⁠valde⁠’ Bjørn Vangså 🇩🇰
  • Timofey ‘interz’ Yakushin 🇷🇺
  • Joel ‘joel’ Holmlund 🇸🇪
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
TSM 🇺🇸 vs *WAVE* 🇩🇪Round of 512Overpass131TSM 🇺🇸
TSM 🇺🇸 vs The suspect 🇽🇰Round of 256Mirage1614TSM 🇺🇸
TSM 🇺🇸 vs TEAM MAXX 🇪🇺Round of 128Mirage913TEAM MAXX 🇪🇺

RobertoIonut06

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI