Werty

GamerLegion câștigă Thunderpick Bitcoin Series 1. Nexus Gaming eliminați în Play-In

GamerLegion câștigă Thunderpick Bitcoin Series 1. Nexus Gaming eliminați în Play-In

Nexus Gaming ?? au fost invitați în Thunderpick Bitcoin Series 1 în urmă cu 3 luni, timp în care au trecut prin 2 faze diferite ale turneului, evoluând în 10 meciuri și fiind la un singur pas distanță de calificarea în Play-offs, acolo unde GamerLegion ??, a două echipă din turneu cu un reprezentant român, a fost invitată, reușind chiar să câștige turneul în cele din urmă.

Premiile competiției

  • ?1st – 30.000$
  • ?2nd – 15.000$
  • ?3rd-4th – 2.550$

Formatul concursului

  • Swiss Stage:
    • 16 Team Swiss System Format
    • All matches are Bo3
    • Top 8 teams proceed to the Play-In Stage
    • Bottom 8 teams are eliminated
  • Play-In Stage:
    • Double-Elimination bracket
    • All matches are Bo3
    • Top 2 teams proceed to the Playoffs
  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • All matches are Bo3

Swiss Stage

Prin această faza a turneului au fost nevoiți să treacă doar cei de la Nexus Gaming ??, ei nefiind invitați direct în ultima parte a concursului. Totuși, lucrurile au decurs destul de bine pentru organizația românească, deși au reușit să se califice cu un scor destul de tensionat, mai exact 3-2. Line-up și rezultatele celor de la Nexus ?? au arătat astfel:

Nexus Gaming ??

  • Cătălin-Ionuț ‘BTN’ Stănescu ??
  • Cosmin ‘ragga’ Teodorescu ??
  • Adam “AdamS” Marian ??
  • Cristi ‘smekk-‘ Flutur ??
  • Mădălin-Andrei ‘MoDo’ Mirea ??
  • Adrian ‘XELLOW’ Guță ?? (Former)
  • Ersin ‘ERSIN’ Chiriac ?? (Former)
  • Valentin ‘SEMINTE’ Bodea ?? (Former)
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nexus Gaming ?? vs MASONIC ??Swiss Round INuke1016MASONIC ??
Nexus Gaming ?? vs ENDPOINT ??Swiss Round IIAncient168Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs Monte ??Swiss Round IIIMirage1613Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs iG International ?
Nexus Gaming ?? vs iG International ?
Swiss Round IVMirage
Nuke
916
1922
iG International ?
iG International ?
Nexus Gaming ?? vs EYEBALLERS ??
Nexus Gaming ?? vs EYEBALLERS ??
Swiss Round VMirage
Inferno
2218
1916
Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ??

Play-In Stage

După reușitele din Swiss StageNexus ?? mai aveau nevoie de a trece de încă un stage pentru a ajunge cot la cot cu cei de la GamerLegion ??, acest stage fiind cel de Play-In, unde organizația românească a avut un început chiar foarte promițător, cu 3 victorii la rând, pentru a ajunge în meciul de calificare, acolo unde au foști trimiși în Lower Bracket de către cei de la IKLA ?? și, din păcate, eliminați ulterior de echipa franceză, Falcons ??. Rezultatele celor de la Nexus ?? au arătat astfel:

EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nexus Gaming ?? vs Young Ninjas ??Upper Round 1Inferno1614Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs Tricked Esports ??
Nexus Gaming ?? vs Tricked Esports ??
Upper QuarterfinalsMirage
Nuke
1613
1612
Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs HONORIS ??
Nexus Gaming ?? vs HONORIS ??
Nexus Gaming ?? vs HONORIS ??
Upper SemifinalsNuke
Inferno
Vertigo
1216
1613
1612
HONORIS ??
Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs IKLA ??
Nexus Gaming ?? vs IKLA ??
Upper FinalMirage
Inferno
816
1719
IKLA ??
IKLA ??
Nexus Gaming ?? vs Team Falcons ??
Nexus Gaming ?? vs Team Falcons ??
Nexus Gaming ?? vs Team Falcons ??
Lower FinalNuke
Mirage
Vertigo
1416
1610
216
Team Falcons ??
Nexus Gaming ??
Team Falcons ??

Playoffs

Cu un singur reprezentant român rămas în lupta pentru titlul de campion, după eliminarea celor de la Nexus ??, se pare că GamerLegion ?? și iM nu ne-au dezamăgit, aceștia reușind să câștige turneul, deși au fost învinși în prima rundă din Upper Bracket de către aceiași Falcons ?? ce i-au eliminat și pe Nexus ??, totuși organizația din Germania și-a adunat puterile pentru a reveni și a câștigă trofeul, luându-și și revanșa în față echipei lui KennyS. Line-up-ul și rezultatele celor de la GamerLegion ?? au arătat astfel:

GamerLegion ??

  • Ivan ‘iM’ Mihai ??
  • Isak ‘isak’ Fahlén ??
  • Frederik ‘acoR’ Gyldstrand ??
  • Nicolas ‘Keoz’ Dgus ??
  • Kamil ‘siuhy’ Szkaradek ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
GamerLegion ?? vs Team Falcons ??
GamerLegion ?? vs Team Falcons ??
Upper Bracket
Semifinals
Nuke
Anicent
816
2125
Team Falcons ??
Team Falcons ??
GamerLegion ?? vs IKLA ??
GamerLegion ?? vs IKLA ??
GamerLegion ?? vs IKLA ??
Lower Bracket
Semifinal
Overpass
Vertigo
Mirage
1416
1612
FFW
IKLA ??
GamerLegion ??
GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs GODSENT ??
GamerLegion ?? vs GODSENT ??
GamerLegion ?? vs GODSENT ??
Lower Bracket
Final
Vertigo
Mirage
Ancient
1916
316
1612
GamerLegion ??
GODSENT ??
GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs Team Falcons ??
GamerLegion ?? vs Team Falcons ??
Grand FinalVertigo
Anubis
166
169
GamerLegion ??
GamerLegion ??

sudicsgo

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI