Werty

rotterdam2022qual2

fnatic Rising se califică în ESL Rotterdam 2022: European Qualifier

600px ESL Challenger darkmode

fnatic Rising se califică în ESL Rotterdam 2022: European Qualifier


sponsorsforstream 2

ESL Challenger Rotterdam 2022: European Open Qualifier #2 a fost un turneu online european de Counter-Strike: Global Offensive, organizat de către ESEA. Această competiție a trimis cele mai bune două echipe în Closed Qualifier, unde câștigătoarea își asigură un loc în ESL Pro League Conference Season 17, de unde ulterior se ajunge la ESL Pro League Season 17.

Premiile competiției

Formatul concursului

  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • All matches (excl. qualification matches) are Bo1
    • Qualification matches are Bo3

Qualifier #2

KTRL ??, ROYALS ??, Copenhagen Flames ??, fnatic Rising ??, GamerLegion ?? au fost cele cinci echipe cu români care au participat la acest open qualifier al competiției. Academia celor de la Fnatic ?? a reușit să câștige toate meciurile purtate și s-a calificat mai departe în Closed Qualifier, acolo unde echipa lui ‘lauNX’ ??, Sprout ?? a fost invitată. Acestea au fost line-up-urile și meciurile duse de către aceștia:

KTRL ??

  • Cristian ‘sXe’ Niță ??
  • Nemanja ‘sarenii’ Šarenac ??
  • Dejan ‘Katalic’ Koprivica ??
  • Miloš ‘dEE’ Marčeta ??
  • Tim ‘susp’ Ångström ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
KTRL ?? vs BlackBullet eSport ??Round 1Ancient165KTRL ??
KTRL ?? vs TheDice ??Round 2Inferno2219KTRL ??
KTRL ?? vs GamerLegion ??Round 3Mirage916GamerLegion ??

ROYALS ??

  • Bogdan ‘CHANKY’ Șerban ??
  • Alex ‘PALM1’ Palm ??
  • Kamyar ‘shateri’ Shateri ??
  • Kyle ‘Swaggy’ Wilson ??
  • Arnas ‘Sterzig’ Kavoliunas ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
ROYALS ?? vs CMEWAPUKU :3 ??Round 1Mirage016 (FF)CMEWAPUKU :3 ??

Copenhagen Flames ??

  • Iulian ‘regali’ Harjău ??
  • Thomas ‘birdfromsky’ Due-Frederiksen ??
  • Rasmus ‘raalz’ Steensborg ??
  • Thomas ‘TMB’ Bundsbæk ??
  • Johannes ‘b0RUP’ Borup ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Copenhagen Flames ?? vs AJOC Esports ??Round 1Vertigo161Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ?? vs Madagaskar ??Round 2Ancient1610Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ?? vs EKO ??Round 3Nuke1916Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ?? vs AVANGAR 1XBET ??Round 4Overpass1719AVANGAR 1XBET ??

fnatic Rising ??

  • Sebastian ‘volt’ Malos ??-??
  • Peppe ‘Peppzor’ Borak ??
  • Mikkel ‘Maze’ Sparvath ??
  • Matias ‘Banjo’ Kivistö ??
  • Adam ‘WolfY’ Andersson ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
fnatic Rising ?? vs Team Scythe ??Round 2Inferno169fnatic Rising ??
fnatic Rising ?? vs LeeK ??Round 3Overpass163fnatic Rising ??
fnatic Rising ?? vs EC Brugge ??Round 4Nuke162fnatic Rising ??
fnatic Rising ?? vs SKADE ??Round 5Overpass1611fnatic Rising ??
fnatic Rising ?? vs AVANGAR 1XBET ??Round 6Inferno167fnatic Rising ??
fnatic Rising ?? vs HONORIS ??
fnatic Rising ?? vs HONORIS ??
fnatic Rising ?? vs HONORIS ??
Grand FinalAncient
Inferno
Vertigo
1416
1915
169
HONORIS ??
fnatic Rising ??
fnatic Rising ??

GamerLegion ??

  • Ivan ‘iM’ Mihai ??
  • Isak ‘isak’ Fahlén ??
  • Frederik ‘acoR’ Gyldstrand ??
  • Nicolas ‘Keoz’ Dgus ??
  • Kamil ‘siuhy’ Szkaradek ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
GamerLegion ?? vs 5balls ??Round 2Overpass169GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs KTRL ??Round 3Mirage169GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs Young Ninjas.Gamerpay ??Round 4Overpass1416Young Ninjas.Gamerpay ??

Sursa: play.esea.net

Redactor: Șendruțiu Roberto-Ionuț

RobertoIonut06

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI