Werty

qual 4 iem

Ce au făcut românii în IEM Rio 2022: European RMR – Qualifier #4

600px IEM Rio 2022 darkmode 1

Ce au făcut românii în IEM Rio 2022: European RMR – Qualifier #4


d
232

Intel Extreme Masters Rio Major 2022 este un turneu offline de Counter-Strike: Global Offensive cu locația în Brazilia organizat de ESLIEM Rio marchează revenirea ESL în Brazilia după ce a găzduit ESL One Belo Horizonte și ESL Pro League Season 4 Finals în țara sud-americană în trecut și va fi un eveniment istoric, deoarece este primul CS:GO Major care va fi găzduit în afara regiunilor principale, adică Europa și America de Nord.

Premiile competiției

  • 1st-6th -> European RMR

Formatul concursului

  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • Qualification matches (Quarterfinals & 5th place match) are Bo3
    • All other matches are Bo1
    • Bracket will be fully played out, including a 3rd place match, to determine seeding

Open Qualifier #4

Marsupy Gaming ??, RedPack eSports ??, OneTap Gaming ??, Ultimate Power ??, Infinite Gaming ??, KTRL ??, Nexus Gaming ??, allStars Gaming ??, Copenhagen Flames ??, GamerLegion ??, ROYALS ??, ENTERPRISE ??, The Prodigies ?? au fost cele 13 echipe cu români care au participat la IEM Road to Rio 2022: European RMR – Open Qualifier #4. Infinite Gaming si OneTap au fost cele mai apropiate de grupele RMR, fiind eliminate din Round of 32, iar GamerLegion, organizația lui ‘iM’ ?? a ajuns pana in meciurile decisive de locul 5-6 (ultimul spot pentru RMR). Acestea au fost line-up-urile și meciurile purtate de către români:

RedPack eSports ??

  • ‘FREELOOK-‘ ??
  • ‘m0nkey’ ??
  • ‘NEVER-SLEEP’ ??
  • ‘Trouzzyy’ ??
  • ‘Tynango’ ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
RedPack eSports ?? vs Tiit Marvel ??Round 2Mirage163RedPack eSports ??
RedPack eSports ?? vs SIUUUU ??Round 3Overpass1216SIUUUU ??

OneTap Gaming ??

  • Gheorghiță-Florin ‘GEOHYPE’ Solovăstru ??
  • Cătălin-George ‘swiiffter’ Florea ??
  • Cristi ‘smekk-‘ Flutur ??
  • Mădălin-Andrei ‘MoDo’ Mirea ??
  • Daniel-Cătălin ‘Ciocardau’ Purice ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
OneTap Gaming ?? vs FTM ??Round 2Mirage166OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs smokshort ??Round 3Mirage168OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs Team Scythe ??Round 4Dust II166OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs FurryFury UNGENTIUM ??Round 5Dust II1614OneTap Gaming ??

Ultimate Power ??

  • Olteanu ‘SAVAGE–‘ Robert ??
  • Pop ‘dyla’ Tudor ??
  • Lipoșteanu ‘waZz’ Andrei Corneliu ??
  • Tudor ‘d1maje’ Aparaschivei ??
  • Gyorfy ‘starplajerz’ Gabriel ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Ultimate Power ?? vs TAHLEPOQUE ??Round 2Dust II163Ultimate Power ??
Ultimate Power ?? vs The Prodigies ??Round 3Vertigo1614Ultimate Power ??
Ultimate Power ?? vs Anonymo ??Round 4Mirage1116Anonymo ??

Infinite Gaming ??

  • Gabriel-Cosmin ‘zewts’ Letcanu ??
  • Eduard ‘Ed1m’ Nelÿ Ichim ??
  • Costin ‘zrkk’ Teodorescu ??
  • Mihnea ‘mhN1’ Gheață ??
  • Roberto ‘ADRON’ Păun ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Infinite Gaming ?? vs House of Bait ??Round 2Mirage164Infinite Gaming ??
Infinite Gaming ?? vs ShaundwFanClub ??Round 3Mirage162Infinite Gaming ??
Infinite Gaming ?? vs Struggletony ??Round 4Inferno1614Infinite Gaming ??
Infinite Gaming ?? vs NPLAY GTZ BULLZ ??Round 5Inferno1612Infinite Gaming ??

KTRL ??

  • Cristian ‘sXe’ Niță ??
  • Nemanja ‘sarenii’ Šarenac ??
  • Dejan ‘Katalic’ Koprivica ??
  • Miloš ‘dEE’ Marčeta ??
  • Tim ‘susp’ Ångström ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
KTRL ?? vs Nadeo Strike ??Round 2Inferno161KTRL ??
KTRL ?? vs volsmose fc ??Round 3Nuke163KTRL ??
KTRL ?? vs flowstate ??Round 4Nuke168KTRL ??
KTRL ?? vs Entropiq ??Round 5Nuke816Entropiq ??

Nexus Gaming ??

  • Cătălin-Ionuț ‘BTN’ Stănescu ??
  • Cosmin ‘ragga’ Teodorescu ??
  • Valentin ‘SEMINTE’ Bodea ??
  • Adrian ‘XELLOW’ Guță ??
  • Adam ‘adamS’ Marian ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nexus Gaming ?? vs LIFEGAMING- ??Round 2Nuke160Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs 666 ??Round 3Mirage1610Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs Ambush ??Round 4Dust II1611Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs HEET ??Round 5Dust II1116HEET ??

Marsupy Gaming ??

  • ‘ra1n-’ ??
  • ‘NeyS’ ??
  • ‘ROB1MAN’ ??
  • ‘welnic’ ??
  • ‘ataresKING-’ ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Marsupy Gaming ?? vs Team Destiny ??Round 2Overpass1917Marsupy Gaming ??
Marsupy Gaming ?? vs SKADE ??Round 3Inferno816SKADE ??

allStars Gaming ??

  • Rafael ‘RENNE‘ Gligor ??
  • Alexandru ‘l0rd-dll’ Băicianu ??
  • Dragos ‘xAHEN’ Oloeru ??
  • Ivan ‘Rock1nG’ Stratiev ??
  • Andreas ‘aNdul0c0-’ Maasing ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
allStars Gaming ?? vs Sigma Esports ??Round 2Mirage167allStars Gaming ??
allStars Gaming ?? vs Team Spirt ??Round 3Inferno163allStars Gaming ??
allStars Gaming ?? vs Budapest Five ??Round 5Mirage1822Budapest Five ??

Copenhagen Flames ??

  • Iulian ‘regali’ Harjău ??
  • Thomas ‘birdfromsky’ Due-Frederiksen ??
  • Rasmus ‘raalz’ Steensborg ??
  • Thomas ‘TMB’ Bundsbæk ??
  • Johannes ‘b0RUP’ Borup ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Copenhagen Flames ?? vs HerpuJla7331 ??Round 2Ancient162Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ?? vs The Incas ??Round 3Nuke1116The Incas ??

GamerLegion ??

  • Ivan ‘iM’ Mihai ??
  • Isak ‘isak’ Fahlén ??
  • Frederik ‘acoR’ Gyldstrand ??
  • Nicolas ‘Keoz Dgus ??
  • Kamil ‘siuhy’ Szkaradek ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
GamerLegion ?? vs Allora ??Round 2Vertigo166GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs Nightmare ??Round 3Mirage1612GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs Hydra ??Round 4Mirage168GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs SD INVICTA ??Round 5Inferno166GamerLegion ??

ROYALS ??

  • Bogdan ‘CHANKY’ Șerban ??
  • Kamyar ‘shateri’ Shateri ??
  • Alex ‘PALM1’ Palm ??
  • Arnas ‘Sterzig’ Kavoliunas ??
  • Kyle ‘Swaggy’ Wilson ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
ROYALS ?? vs FORS ??Round 2Mirage165ROYALS ??
ROYALS ?? vs IIlustrious eSports ??Round 3Inferno164ROYALS ??
ROYALS ?? vs kaninsmør ??Round 4Nuke164ROYALS ??
ROYALS ?? vs Anonymo ??Round 5Mirage1316Anonymo ??

ENTERPRISE ??

  • Raul ‘Blytz’ Gligor ??
  • Erik ‘The eLiVe’ Sith ??
  • Robert ‘manguss’ Kasper ??
  • Matěj ‘stinx’ Štorek ??
  • Deyvid ‘h4rn’ Benchev ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
ENTERPRISE ?? vs weenor ??Round 2Inferno161ENTERPRISE ??
ENTERPRISE ?? vs Project Conquerors ??Round 3Dust II163ENTERPRISE ??
ENTERPRISE ?? vs sleepwalkers ??Round 4Inferno162ENTERPRISE ??
ENTERPRISE ?? vs 777 Esports ??Round 5Ancient1316777 Esports ??

The Prodigies ??

  • Mihai ‘fNk’ Costache ??
  • Sébastien ‘SBT’ Sabbadin ??
  • Timothy ‘tvs’ Sjöberg ??
  • August ‘Straxy’ Canavan ??
  • ebastiaan ‘Acorn’ Wehnes ??
  • Nolen ‘noleN’ Vida ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
The Prodigies ?? vs Mefedroniarze ??Round 2Vertigo169The Prodigies ??
The Prodigies ?? vs Ultimate Power ??Round 3Vertigo1416Ultimate Power ??

Sursa: play.esea.net

Redactor: sudicsgo

sudicsgo

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI