Werty

qual3iem2022majorromanii

Ce au făcut românii în IEM Rio 2022: European RMR – Qualifier #3

600px IEM Rio 2022 darkmode 1

Ce au făcut românii în IEM Rio 2022: European RMR – Qualifier #3


d
232

Intel Extreme Masters Rio Major 2022 este un turneu offline de Counter-Strike: Global Offensive cu locația în Brazilia organizat de ESLIEM Rio marchează revenirea ESL în Brazilia după ce a găzduit ESL One Belo Horizonte și ESL Pro League Season 4 Finals în țara sud-americană în trecut și va fi un eveniment istoric, deoarece este primul CS:GO Major care va fi găzduit în afara regiunilor principale, adică Europa și America de Nord.

Premiile competiției

  • 1st-5th -> European RMR

Formatul concursului

  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • Qualification matches (Quarterfinals & 5th place match) are Bo3
    • All other matches are Bo1
    • Bracket will be fully played out, including a 3rd place match, to determine seeding

Open Qualifier #3

Balkan Bears ??, UDP Academy ??, RedPack eSports ??, OneTap Gaming ??, Ultimate Power ??, Infinite Gaming ??, KTRL ??, Nexus Gaming ??, allStars Gaming ??, Copenhagen Flames ??, GamerLegion ??, ROYALS ??, ENTERPRISE ??, Nigma Galaxy ??, The Prodigies ?? au fost cele 15 echipe cu români care au participat la IEM Road to Rio 2022: European RMR – Open Qualifier #3. Formația de la Satu Mare și organizația lui ‘iM’ ?? au fost cele mai aproape de calificarea în grupele RMR, fiind eliminate în Round of 32. Acestea au fost line-up-urile și meciurile purtate de către români:

Balkan Bears ??

  • Dan ‘Palash’ Rareș ??
  • Radu ‘Romanu’ Alexandru Stănișoara ??
  • Alin ‘cox’ Mocean ??
  • Răduț ‘7kick’ Dragoș Cristian ??
  • ‘erretzen’ ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Balkan Bears ?? vs Notalent ??Round 2Mirage1116Notalent ??

UDP Academy ??

  • Paul ‘-mtg’ Sularia ??
  • Raul ‘_pnz’ Truta ??
  • ‘brainsoff_’ ??
  • ‘Dur4ce1’ ??
  • ‘paranoia47‘ ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
UDP Academy ?? vs ESCA GAMING ??Round 2Nuke016ESCA GAMING ??

RedPack eSports ??

  • ‘FREELOOK-‘ ??
  • ‘m0nkey’ ??
  • ‘NEVER-SLEEP’ ??
  • ‘Trouzzyy’ ??
  • ‘Tynango’ ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
RedPack eSports ?? vs 2-faced ??Round 2Overpass1613RedPack eSports ??
RedPack eSports ?? vs LF0 ??Round 3Vertigo116LF0 ??

OneTap Gaming ??

  • Gheorghiță-Florin ‘GEOHYPE’ Solovăstru ??
  • Cătălin-George ‘swiiffter’ Florea ??
  • Cristi ‘smekk-‘ Flutur ??
  • Mădălin-Andrei ‘MoDo’ Mirea ??
  • Daniel-Cătălin ‘Ciocardau’ Purice ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
OneTap Gaming ?? vs 911Airlines ??Round 2Overpass161OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs needDoctor ??Round 3Overpass169OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs CARGORUN ??Round 4Mirage1611OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs FurryFury UNGENTIUM ??Round 5Mirage169OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs ECSTATIC ??Round 6Overpass916ECSTATIC ??

Ultimate Power ??

  • Olteanu ‘SAVAGE–‘ Robert ??
  • Pop ‘dyla’ Tudor ??
  • Lipoșteanu ‘waZz’ Andrei Corneliu ??
  • Tudor ‘d1maje’ Aparaschivei ??
  • Gyorfy ‘starplajerz’ Gabriel ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Ultimate Power ?? vs X-CiTY ??Round 2Dust II165Ultimate Power ??
Ultimate Power ?? vs Family ??Round 3Inferno1116Family ??

Infinite Gaming ??

  • Gabriel-Cosmin ‘zewts’ Letcanu ??
  • Eduard ‘Ed1m’ Nelÿ Ichim ??
  • Costin ‘zrkk’ Teodorescu ??
  • Mihnea ‘mhN1’ Gheață ??
  • Roberto ‘ADRON’ Păun ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Infinite Gaming ?? vs hediGOD ??Round 2Inferno161Infinite Gaming ??
Infinite Gaming ?? vs UNGABUNGA ??Round 3Mirage1416UNGABUNGA ??

KTRL ??

  • Cristian ‘sXe’ Niță 
  • Nemanja ‘sarenii’ Šarenac ??
  • Dejan ‘Katalic’ Koprivica ??
  • Miloš ‘dEE’ Marčeta ??
  • Tim ‘susp’ Ångström ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
KTRL ?? vs TOXIC Albanians ??Round 2Inferno164KTRL ??
KTRL ?? vs BIOS ??Round 3Dust II169KTRL ??
KTRL ?? vs Void ??Round 4Ancient1216Void ??

Nexus Gaming ??

  • Cătălin-Ionuț ‘BTN’ Stănescu ??
  • Cosmin ‘ragga’ Teodorescu ??
  • Valentin ‘SEMINTE’ Bodea ??
  • Adrian ‘XELLOW’ Guță ??
  • Adam ‘adamS’ Marian ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nexus Gaming ?? vs H0gRiders ??Round 2Inferno163Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs Duck Diff ??Round 3Inferno169Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs PiTER ??Round 4Dust II1611Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs HEET ??Round 5Nuke816HEET ??

allStars Gaming ??

  • Rafael ‘RENNE‘ Gligor ??
  • Alexandru ‘l0rd-dll’ Băicianu ??
  • Dragos ‘xAHEN’ Oloeru ??
  • Ivan ‘Rock1nG’ Stratiev ??
  • Andreas ‘aNdul0c0-’ Maasing ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
allStars Gaming ?? vs Causality eSports ??Round 2Mirage162allStars Gaming ??
allStars Gaming ?? vs IWNL Sweden ??Round 3Mirage166allStars Gaming ??
allStars Gaming ?? vs 5balls ??Round 4Ancient166allStars Gaming ??
allStars Gaming ?? vs Movistar Riders ??Round 5Ancient1116Movistar Riders ??

Copenhagen Flames ??

  • Iulian ‘regali’ Harjău ??
  • Thomas ‘birdfromsky’ Due-Frederiksen ??
  • Rasmus ‘raalz’ Steensborg ??
  • Thomas ‘TMB’ Bundsbæk ??
  • Johannes ‘b0RUP’ Borup ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Copenhagen Flames ?? vs istumaha ??Round 2Overpass161Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ?? vs VOLNA ??Round 3Ancient167Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ?? vs BLINK ??Round 4Vertigo163Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ?? vs AVANGAR1XBET ??Round 5Inferno1316AVANGAR1XBET ??

GamerLegion ??

  • Ivan ‘iM’ Mihai ??
  • Isak ‘isak’ Fahlén ??
  • Frederik ‘acoR’ Gyldstrand ??
  • Nicolas ‘Keoz Dgus ??
  • Kamil ‘siuhy’ Szkaradek ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
GamerLegion ?? vs Nie Ma Mocni ??Round 2Mirage163GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs The Incas ??Round 3Mirage168GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs LinxLegacyVendetta ??Round 4Vertigo1611GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs KINGSLAYER ??Round 5Mirage166GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs Zero Tenacity ??Round 6Mirage1611GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs Eternal Fire ??Round 7Nuke1316Eternal Fire ??

ROYALS ??

  • Bogdan ‘CHANKY’ Șerban ??
  • Kamyar ‘shateri’ Shateri ??
  • Alex ‘PALM1’ Palm ??
  • Arnas ‘Sterzig’ Kavoliunas ??
  • Kyle ‘Swaggy’ Wilson ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
ROYALS ?? vs isolatorweg ??Round 2Inferno160ROYALS ??
ROYALS ?? vs Storm Wolves ??Round 3Mirage716Storm Wolves ??

ENTERPRISE ??

  • Raul ‘Blytz’ Gligor ??
  • Erik ‘The eLiVe’ Sith ??
  • Robert ‘manguss’ Kasper ??
  • Matěj ‘stinx’ Štorek ??
  • Deyvid ‘h4rn’ Benchev ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
ENTERPRISE ?? vs israelskiepenisbl ??Round 2Overpass160ENTERPRISE ??
ENTERPRISE ?? vs VASHEPOH ??Round 3Mirage1216VASHEPOH ??

Nigma Galaxy ??

  • Ana ‘ANa’ Dumbravă ??
  • Katarína ‘Kat’ Vašková ??
  • Alexandra ‘twenty3’ Timonina ??
  • Victoria ‘tory’ Kazieva ??
  • Ricardo ‘JTR’ Júnior (Coach) ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nigma Galaxy ?? vs Ares ??Round 2Dust II160 (FF)Nigma Galaxy ??
Nigma Galaxy ?? vs RAIKIRI ??Round 3Vertigo816RAIKIRI ??

The Prodigies ??

  • Mihai ‘fNk’ Costache ??
  • Sébastien ‘SBT’ Sabbadin ??
  • Timothy ‘tvs’ Sjöberg ??
  • August ‘Straxy’ Canavan ??
  • ebastiaan ‘Acorn’ Wehnes ??
  • Nolen ‘noleN’ Vida ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
The Prodigies ?? vs nosex ??Round 2Ancient1316nosex ??

Sursa: play.esea.net

Redactor: Șendruțiu Roberto-Ionuț

RobertoIonut06

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI