Werty

openqualifier1major2022rio

Ce au făcut românii în IEM Rio 2022: E RMR – Open Qualifier #1

600px IEM Rio 2022 darkmode

Ce au făcut românii în IEM Rio 2022: E RMR – Open Qualifier #1


d
232

Intel Extreme Masters Rio Major 2022 este un turneu offline de Counter-Strike: Global Offensive cu locația în Brazilia organizat de ESL. IEM Rio marchează revenirea ESL în Brazilia după ce a găzduit ESL One Belo Horizonte și ESL Pro League Season 4 Finals în țara sud-americană în trecut și va fi un eveniment istoric, deoarece este primul CS:GO Major care va fi găzduit în afara regiunilor principale, adică Europa și America de Nord.

Premiile competiției

  • 1st-5th -> European RMR

Formatul concursului

  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • Qualification matches (Quarterfinals & 5th place match) are Bo3
    • All other matches are Bo1
    • Bracket will be fully played out, including a 3rd place match, to determine seeding

Open Qualifier #1

KTRL ??, VAMOS eSports ??, Nexus Gaming ??, OneTap Gaming ??, Infinite Gaming ??, Ultimate Power ??, ALLMIX ??, RedPack eSports ??, ENTERPRISE ??, ROYALS ??, Sprout ??, The Prodigies ?? și Copenhagen Flames ?? au fost cele 13 echipe cu români care au participat la primul open qualifier din cadrul Major-ului. Formația germană, unde joacă ‘lauNX’ ?? este singura organizație care a reușit să se califice mai departe, câștigând toate meciurile jucate de către aceștia. Acestea au fost line-up-urile și meciurile purtate de către români:

KTRL ??

  • Cristian ‘sXe’ Niță ??
  • Nemanja ‘sarenii’ Šarenac ??
  • Dejan ‘Katalic’ Koprivica ??
  • Miloš ‘dEE’ Marčeta ??
  • Tim ‘susp’ Ångström ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
KTRL ?? vs baguette gang ??Round 2Inferno162KTRL ??
KTRL ?? vs Union88 ??Round 3Nuke2523KTRL ??
KTRL ?? vs ANDREW WAGNER ??Round 4Mirage1614KTRL ??
KTRL ?? vs Fnatic ??Round 5Nuke416Fnatic ??

VAMOS eSports ??

  • ‘sad205’ ??
  • ‘CoderieSS’ ??
  • ‘-MnT-‘ ??
  • ‘vldtz’ ??
  • ‘SoTTyK’ ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
VAMOS eSports ?? vs seoul ??Round 2Mirage516seoul ??

Nexus Gaming ??

  • Cătălin-Ionuț ‘BTN’ Stănescu ??
  • Cosmin ‘ragga’ Teodorescu ??
  • Valentin ‘SEMINTE’ Bodea ??
  • Adrian ‘XELLOW’ Guță ??
  • Adam ‘adamS’ Marian ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nexus Gaming ?? vs Miracles ??Round 2Dust II161Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs AllDayITroll ??Round 3Nuke1611Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs BLINK ??Round 4Dust II167Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs OG ??Round 5Dust II716OG ??

OneTap Gaming ??

  • Gheorghiță-Florin ‘GEOHYPE’ Solovăstru ??
  • Cătălin-George ‘swiiffter’ Florea ??
  • Cristi ‘smekk-‘ Flutur ??
  • Mădălin-Andrei ‘MoDo’ Mirea ??
  • Daniel-Cătălin ‘Ciocardau’ Purice ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
OneTap Gaming ?? vs Pelasgians ??Round 2Mirage167OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs fiskeboat ??Round 3Vertigo164OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs CEPTER ??Round 4Nuke816CEPTER ??

Infinite Gaming ??

  • Gabriel-Cosmin ‘zewts’ Letcanu ??
  • Dragoş ‘N0R1’ Negrea ??
  • Costin ‘zrkk’ Teodorescu ??
  • Eduard ‘Ed1m’ Nelÿ Ichim ??
  • Roberto ‘ADRON’ Păun ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Infinite Gaming ?? vs Klubi Gaming ??Round 2Mirage162Infinite Gaming ??
Infinite Gaming ?? vs clairo2004 ??Round 3Nuke1610Infinite Gaming ??
Infinite Gaming ?? vs Movistar Riders ??Round 4Inferno169Infinite Gaming ??
Infinite Gaming ?? vs Sampi.Tipsport ??Round 5Dust II1619Sampi.Tipsport ??

Ultimate Power ??

  • Olteanu ‘SAVAGE–‘ Robert ??
  • Pop ‘dyla’ Tudor ??
  • Gyorfy ‘starplajerz’ Gabriel ??
  • Lipoșteanu ‘waZz’ Andrei Corneliu ??
  • Tudor ‘d1maje’ Aparaschivei ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Ultimate Power ?? vs Strix esports ??Round 2Dust II160 (FF)Ultimate Power ??
Ultimate Power ?? vs WonderKids ??Round 3Inferno1116WonderKids ??

ALLMIX ??

  • Rafael ‘RENNE‘ Gligor ??
  • Ivan ‘Rock1nG’ Stratiev ??
  • Alexandru ‘l0rd-dll’ Băicianu ??
  • Dragos ‘xAHEN’ Oloeru ??
  • Andreas ‘aNdul0c0-’ Maasing ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
ALLMIX ?? vs Causality eSports ??Round 2Dust II160ALLMIX ??
ALLMIX ?? vs STRANGERS ??Round 3Inferno1611ALLMIX ??
ALLMIX ?? vs eClub Brugge ??Round 4Mirage1612ALLMIX ??
ALLMIX ?? vs Astralis ??Round 5Inferno1216Astralis ??

RedPack eSports ??

  • ‘FREELOOK-‘ ??
  • ‘m0nkey’ ??
  • ‘NEVER-SLEEP’ ??
  • ‘Trouzzyy’ ??
  • ‘Tynango’ ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
RedPack eSports ?? vs DISRUPT ??Round 2Ancient169RedPack eSports ??
RedPack eSports ?? vs LF0 ??Round 3Vertigo1116LF0 ??

ENTERPRISE ??

  • Raul ‘Blytz’ Gligor ??
  • Erik ‘The eLiVe’ Sith ??
  • Robert ‘manguss’ Kasper ??
  • Matěj ‘stinx’ Štorek ??
  • Deyvid ‘h4rn’ Benchev ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
ENTERPRISE ?? vs NA O/7bITE ??Round 2Mirage166ENTERPRISE ??
ENTERPRISE ?? vs yellowflash ??Round 3Mirage1416yellowflash ??

ROYALS ??

  • Bogdan ‘CHANKY’ Șerban ??
  • Kamyar ‘shateri’ Shateri ??
  • Alex ‘PALM1’ Palm ??
  • Arnas ‘Sterzig’ Kavoliunas ??
  • Kyle ‘Swaggy’ Wilson ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
ROYALS ?? vs Lamas ??Round 2Nuke162ROYALS ??
ROYALS ?? vs Montecarlo Gaming ??Round 3Dust II1016Montecarlo Gaming ??

Sprout ??

  • Laurențiu ‘lauNX’ Țârlea ??
  • Fritz ‘slaxz-‘ Dietrich ??
  • Victor ‘Staehr’ Staehr ??
  • Ismail ‘refrezh’ Ali ??
  • Rasmus ‘Zyphon’ Nordfoss ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Sprout ?? vs JorviVelehot ??Round 2Vertigo163Sprout ??
Sprout ?? vs Atputies ??Round 3Inferno1612Sprout ??
Sprout ?? vs Metizport ??Round 4Inferno163Sprout ??
Sprout ?? vs Baks Esports ??Round 5Overpass1614Sprout ??
Sprout ?? vs premghouls ??Round 6Overpass169Sprout ??
Sprout ?? vs Entropiq ??Round 7Overpass168Sprout ??
Sprout ?? vs ECSTATIC ??
Sprout ?? vs ECSTATIC ??
Round 8Dust II
Vertigo
162
169
Sprout ??
Sprout ??
Sprout ?? vs MOUZ ??Round 9Inferno1614Sprout ??
Sprout ?? vs Team Falcons ??Round 10Vertigo1614Sprout ??

The Prodigies ??

  • Mihai ‘fNk’ Costache ??
  • Sébastien ‘SBT’ Sabbadin ??
  • Timothy ‘tvs’ Sjöberg ??
  • August ‘Straxy’ Canavan ??
  • ebastiaan ‘Acorn’ Wehnes ??
  • Nolen ‘noleN’ Vida ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
The Prodigies ?? vs Nysha ??Round 2Inferno1613The Prodigies ??
The Prodigies ?? vs Bitfix Gaming ??Round 3Inferno165The Prodigies ??
The Prodigies ?? vs OG ??Round 4Dust II516OG ??

Copenhagen Flames ??

  • Iulian ‘regali’ Harjău ??
  • Thomas ‘birdfromsky’ Due-Frederiksen ??
  • Rasmus ‘raalz’ Steensborg ??
  • Thomas ‘TMB’ Bundsbæk ??
  • Johannes ‘b0RUP’ Borup ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Copenhagen Flames ?? vs BANTANGENS ??Round 2Inferno162Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ?? vs Norsera ??Round 3Nuke162Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ?? vs k23 1xbet ??Round 4Nuke1612Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ?? vs PARTIZAN ??Round 5Overpass168Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ?? vs Team Falcons ??Round 6Nuke1016Team Falcons ??

Sursa: liquipedia.net

Redactor: Șendruțiu Roberto-Ionuț

RobertoIonut06

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI