Werty

rotterdam2022qual1

Ce au făcut românii în ESL Rotterdam 2022: European Qualifier #1

600px ESL Challenger darkmode 1

Ce au făcut românii în ESL Rotterdam 2022: European Qualifier #1


sponsorsforstream 3

ESL Challenger Rotterdam 2022: European Open Qualifier #1 a fost un turneu online european de Counter-Strike: Global Offensive, organizat de către ESEA. Această competiție a trimis cele mai bune două echipe în Closed Qualifier, unde câștigătoarea își asigură un loc în ESL Pro League Conference Season 17, de unde ulterior se ajunge la ESL Pro League Season 17.

Premiile competiției

Formatul concursului

  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • All matches (excl. qualification matches) are Bo1
    • Qualification matches are Bo3

Qualifier #1

KTRL ??, allStars Gaming ??, Infinite Gaming ??, OneTap Gaming ??, Nexus Gaming ??, ROYALS ??, Copenhagen Flames ??, GamerLegion ??, fnatic Rising ?? au fost cele nouă echipe cu români care au participat la acest open qualifier al competiției. Din păcate, niciuna dintre aceste organizații nu a reușit să se califice, cel mai departe ajungând academia celor de la Fnatic ?? și Nexus ??, formații care au ajuns în Round of 16, respectiv Round of 32. Acestea au fost line-up-urile și meciurile purtate de către aceștia:

KTRL ??

  • Cristian ‘sXe’ Niță ??
  • Nemanja ‘sarenii’ Šarenac ??
  • Dejan ‘Katalic’ Koprivica ??
  • Miloš ‘dEE’ Marčeta ??
  • Tim ‘susp’ Ångström ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
KTRL ?? vs Mangomix ??Round 1Inferno1619Mangomix ??

allStars Gaming ??

  • Alexandru ‘l0rd-dll’ Băicianu ??
  • Dragos ‘xAHEN’ Oloeru ??
  • Rafael ‘RENNE’ Gligor ??
  • Andreas ‘aNdu’ Maasing ??
  • Mads ‘hugilago’ Hauge ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
allStars Gaming ?? vs EkipaRemontowa ??Round 1Dust II160 (FF)allStars Gaming ??
allStars Gaming ?? vs schadE_halt ??Round 2Dust II816schadE_halt ??

Infinite Gaming ??

  • Gabriel-Cosmin ‘zewts’ Letcanu ??
  • Eduard ‘Ed1m’ Nelÿ Ichim ??
  • Mihnea ‘mhN1’ Gheață ??
  • Roberto ‘ADRON’ Păun ??
  • Costin ‘zrkk’ Teodorescu ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Infinite Gaming ?? vs NorthPoint ??Round 1Dust II160 (FF)Infinite Gaming ??
Infinite Gaming ?? vs 777 Esports ??Round 2Inferno1614Infinite Gaming ??
Infinite Gaming ?? vs FurryFury UNGENTIUM ??Round 3Dust II416FurryFury UNGENTIUM ??

OneTap Gaming ??

  • Gheorghiță-Florin ‘GEOHYPE’ Solovăstru ??
  • Cătălin-George ‘swiiffter’ Florea ??
  • Cristi ‘smekk-‘ Flutur ??
  • Mădălin-Andrei ‘MoDo’ Mirea ??
  • Daniel-Cătălin ‘Ciocardau’ Purice ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
OneTap Gaming ?? vs AmazingWicked ??Round 1Mirage162OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs BetBoom ??Round 2Mirage163OneTap Gaming ??
OneTap Gaming ?? vs 9INE ??Round 3Mirage14169INE ??

Nexus Gaming ??

  • Cătălin-Ionuț ‘BTN’ Stănescu ??
  • Cosmin ‘ragga’ Teodorescu ??
  • Valentin ‘SEMINTE’ Bodea ??
  • Adrian ‘XELLOW’ Guță ??
  • Adam ‘adamS’ Marian ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nexus Gaming ?? vs MAM0HT9ITA ??Round 1Inferno164Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs flowstate ??Round 2Dust II169Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs NATION ??Round 3Dust II1614Nexus Gaming ??
Nexus Gaming ?? vs SASHI Esport ??Round 4Mirage1016SASHI Esport ??

ROYALS ??

  • Bogdan ‘CHANKY’ Șerban ??
  • Alex ‘PALM1’ Palm ??
  • Kamyar ‘shateri’ Shateri ??
  • Kyle ‘Swaggy’ Wilson ??
  • Arnas ‘Sterzig’ Kavoliunas ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
ROYALS ?? vs Team Spirt.Academy ??Round 1016 (FF)Team Spirt.Academy ??

Copenhagen Flames ??

  • Iulian ‘regali’ Harjău ??
  • Thomas ‘birdfromsky’ Due-Frederiksen ??
  • Rasmus ‘raalz’ Steensborg ??
  • Thomas ‘TMB’ Bundsbæk ??
  • Johannes ‘b0RUP’ Borup ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Copenhagen Flames ?? vs Freesi ??Round 1Nuke160Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ?? vs paranoiaa ??Round 2Overpass1316paranoiaa ??

GamerLegion ??

  • Ivan ‘iM’ Mihai ??
  • Isak ‘isak’ Fahlén ??
  • Frederik ‘acoR’ Gyldstrand ??
  • Nicolas ‘Keoz’ Dgus ??
  • Kamil ‘siuhy’ Szkaradek ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
GamerLegion ?? vs RAIKIRI ??Round 2Mirage1116RAIKIRI ??

fnatic Rising ??

  • Sebastian ‘volt’ Malos ??-??
  • Peppe ‘Peppzor’ Borak ??
  • Mikkel ‘Maze’ Sparvath ??
  • Matias ‘Banjo’ Kivistö ??
  • Adam ‘WolfY’ Andersson ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
fnatic Rising ?? vs VASHEPOH ??Round 2Inferno167fnatic Rising ??
fnatic Rising ?? vs hateMania ??Round 3Inferno166fnatic Rising ??
fnatic Rising ?? vs ECSTATIC ??Round 4Overpass168fnatic Rising ??
fnatic Rising ?? vs IookingForOrg ??Round 5Inferno1216IookingForOrg ??

Sursa: play.esea.net

Redactor: Șendruțiu Roberto-Ionuț

RobertoIonut06

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI