Werty

pinnacle3

Ce au făcut cele trei echipe cu români în Pinnacle Winter Series #3

600px Pinnacle Winter Series 1 darkmode

Ce au făcut cele trei echipe cu români în Pinnacle Winter Series #3


Pinnacle Winter Series #3 este un turneu european de Counter-Strike: Global Offensive organizat de către Relog Media. Ca și în celelalte două ediții, această competiție dispune de un prizepool de 84.000$ și un loc în LAN Sweet LAN, concurs cu un prizepool de 250.000$. Organizațiile Nexus Gaming ??, ENTERPRISE ?? și GamerLegion ?? au fost cele trei echipe care au participat la acest turneu.

Formatul concursului

  • Regional Swiss Stage:
    • 16 Team Swiss System Format
      • All matches are Bo3
      • Top 8 teams proceed to Main Swiss Stage
  • Main Swiss Stage:
    • 16 Team Swiss System Format
      • All matches are Bo3
      • Top 8 teams proceed to Playoffs
  • Playoffs:
    • Single-Elimination bracket
    • All matches are Bo3

Premiile competiției

  • ?1st – 40.000$
  • Playoffs R1 Winners – 1.000$
  • Main Swiss Top 8 – 3.000$
  • Regional Swiss Top 8 – 2.000$

Nexus Gaming ??

Organizația românească a făcut parte din Regional Swiss Stage, unde au pierdut cele 3 meciuri susținute și au fost eliminați din competiție. Acesta a fost line-ul și meciurile prin care aceștia s-au afirmat:

  • Cătălin-Ionuț ‘BTN’ Stănescu ??
  • Adrian ‘XELLOW’ Guță ??
  • Cosmin ‘ragga’ Teodorescu ??
  • Laurențiu ‘lauNX’ Țârlea ??
  • Valentin ‘SEMINTE’ Bodea ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
Nexus Gaming ?? vs Dynamo Eclot ??
Nexus Gaming ?? vs Dynamo Eclot ??
Nexus Gaming ?? vs Dynamo Eclot ??
Round 1 MatchesMirage
Dust 2
Inferno
1216
169
416
Dynamo Eclot ??
Nexus Gaming ??
Dynamo Eclot ??
Nexus Gaming ?? vs HONORIS ??
Nexus Gaming ?? vs HONORIS ??
Round 2 Low MatchesMirage
Inferno
1416
816
HONORIS ??
HONORIS ??
Nexus Gaming ?? vs KOVA Esports ??
Nexus Gaming ?? vs KOVA Esports ??
Round 3 Low MatchesMirage
Nuke
1116
1316
KOVA Esports ??
KOVA Esports ??

ENTERPRISE ??

Organizația cu origini slave a făcut parte din Regional Swiss Stage alături de Nexus ??, unde au reușit să câștige două meciuri din cele 5 purtate, fiind eliminați din competiție. Acesta a fost line-ul și meciurile prin care aceștia s-au afirmat:

  • Erik ‘The eLiVe’ Sith ??
  • Robert ‘manguss’ Kasper ??
  • Matúš ‘matys’ Šimko ??
  • Ville ‘myltsi’ Vilkman ??
  • Raul ‘Blytz’ Gligor ??
EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
ENTERPRISE ?? vs eClub Brugge ??
ENTERPRISE ?? vs eClub Brugge ??
ENTERPRISE ?? vs eClub Brugge ??
Round 1 MatchesAncient
Inferno
Mirage
1416
168
216
eClub Brugge ??
ENTERPRISE ??
eClub Brugge ??
ENTERPRISE ?? vs Ungentium ??
ENTERPRISE ?? vs Ungentium ??
ENTERPRISE ?? vs Ungentium ??
Round 2 Low MatchesDust 2
Inferno
Mirage
516
1917
1614
Ungentium ??
ENTERPRISE ??
ENTERPRISE ??
ENTERPRISE ?? vs 1shot ??
ENTERPRISE ?? vs 1shot ??
Round 3 Mid MatchesInferno
Mirage
1416
1316
1shot ??
1shot ??
ENTERPRISE ?? vs Team Sampi ??
ENTERPRISE ?? vs Team Sampi ??
Round 4 Low MatchesInferno
Ancient
2523
167
ENTERPRISE ??
ENTERPRISE ??
ENTERPRISE ?? vs ALTERNATE aTTaX ??
ENTERPRISE ?? vs ALTERNATE aTTaX ??
ENTERPRISE ?? vs ALTERNATE aTTaX ??
Round 5 MatchesMirage
Ancient
Overpass
1016
164
1016
ALTERNATE aTTaX ??
ENTERPRISE ??
ALTERNATE aTTaX ??

GamerLegion ??

Echipa germană a reușit să se impună în mai multe meciuri din Main Swiss Stage, reușind să intre în playoff-uri. În decursul zilei de 15.03.2022 au fost eliminați din turneu, ajungând până în Quarterfinals.

  • Alfred ‘RuStY’ Karlsson ??
  • Sean ‘eraa’ Knutsson ??
  • Patrik ‘Zero’ Žúdel ??
  • Ivan ‘iM’ Mihai ??
  • Isak ‘isak’ Fahlén ??

Main Swiss Stage

EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
GamerLegion ?? vs eSuba ??
GamerLegion ?? vs eSuba ??
Round 1 MatchesMirage
Nuke
169
1611
GamerLegion ??
GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs Eternal Fire ??
GamerLegion ?? vs Eternal Fire ??
Round 2 High MatchesInferno
Vertigo
1016
716
Eternal Fire ??
Eternal Fire ??
GamerLegion ?? vs Ungentium ??
GamerLegion ?? vs Ungentium ??
GamerLegion ?? vs Ungentium ??
Round 3 Mid MatchesInferno
Mirage
Ancient
1614
1216
1416
GamerLegion ??
Ungentium ??
Ungentium ??
GamerLegion ?? vs eClub Brugge ??
GamerLegion ?? vs eClub Brugge ??
Round 4 Low MatchesVertigo
Mirage
1612
164
GamerLegion ??
GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs Dynamo Eclot ??
GamerLegion ?? vs Dynamo Eclot ??
Round 5 MatchesMirage
Inferno
1917
168
GamerLegion ??
GamerLegion ??

Playoffs

EchipeStagiuHărțiScoruriCâștigători
GamerLegion ?? vs Endpoint ??
GamerLegion ?? vs Endpoint ??
Round of 12Vertigo
Mirage
167
1614
GamerLegion ??
GamerLegion ??
GamerLegion ?? vs Copenhagen Flames ??
GamerLegion ?? vs Copenhagen Flames ??
QuarterfinalsMirage
Vertigo
1116
1316
Copenhagen Flames ??
Copenhagen Flames ??

Sursa: liquipedia.net

Redactor: Șendruțiu Roberto-Ionuț

RobertoIonut06

COMPETITII
TMW
ULTIMELE STIRI